Przeglądarki grafiki

Reklama na Linuxiarze.pl

 

Grafika :
1. Edytory grafiki 2D
2. Edytory grafiki 3D
3. Edytory grafiki rastrowej
4. Edytory grafiki wektorowej
5. Generatory albumów foto HTML
6. Malowanie cyfrowych obrazów
7. Pobieranie zdjęć z aparatów cyfrowych
8. Przeglądarki grafiki
9. Skład publikacji DTP
10. Tworzenie diagramów
11. Webowe edytory grafiki
12. Inne

 

Przeglądarki grafiki

 

DigiKam    star   star   star   star   star     info
Program do zarządzania plikami graficznymi dla środowiska KDE. Posiada możliwość edycji, pobierania zdjęć z aparatów cyfrowych i skanerów oraz tworzenia albumów foto w formacie HTML. Program umożliwia również wysyłanie zdjęć na wiele serwisów internetowych. Zobacz również DigiKam na Wikipedii

linia

Eye of GNOME
Eye of GNOME    star   star
EOG to oficjalna przeglądarka grafiki środowiska GNOME. Posiada możliwość obrotu, przybliżania oraz wyświetlania grafiki na pełnym ekranie. Posiada wsparcie dla formatów ANI, BMP, GIF, ICO, JPEG, PCX, PNG, PNM, RAS, SVG, TGA, TIFF, WBMP, XBM, XPM oraz metadanych EXIF i XMP.

linia

Feh
Feh    star
Prosta przeglądarka grafiki obsługiwana z linii poleceń. Posiada m.in. pokaz slajdów, wyświetlanie miniatur oraz skróty klawiszowe.

linia

F-Spot
F-Spot    star   star   star   star     info
Program F-Spot jest przeglądarką grafiki dla środowiska GNOME z możliwością pobierania zdjęć z aparatów cyfrowych oraz ich edycji. Program posiada również możliwość wysyłania zdjęć na serwisy internetowe : Flickr, Picasa Web, 23hq, Zooomr, SmugMug oraz nagrania ich na płytę CD.
Zobacz również F-Spot na Wikipedii

linia

Geeqie
Geeqie    star   star
Lekka przeglądarka grafiki bazująca na bibliotekach GTK+. Została zbudowana na bazie kodu GQview w 2008 roku. Program pozwala na porównywanie, sortowanie i zarządzanie kolekcją plików graficznych w tym surowych RAW. Pozwala również na edycję metadanych EXIF, IPTC oraz XMP.

linia

GIV
GIV    star   star
GTK Image Viewer (GIV) jest widżetem dla GTK służącym do przeglądania grafiki. Przeznaczona jest dla zastosowań naukowych, geometrii obliczeniowej oraz rysowania grafik wektorowych.

linia

GLC Player
GLC Player    star   star   star
Wieloplatformowa przeglądarka plików graficznych w formacie 3D dostępna dla Windows, Linux i Mac OSX. Pozwala na wirtualizację i zarządzanie modelami 3D w formatach 3DS, COFF, OBJ, OFF oraz STL. Program pozwala na tworzenie zrzutów (w tym zrzutów wieloklatkowych) oraz tworzenie albumów w formacie HTML.

linia

GLiv
GLiv    star   star
GLiv to szybka przeglądarka obrazów. Działa na bibliotekach GTK+ =>2.6, OpenGL oraz Gdk-pixbuf. Posiada wsparcie dla miniatur, obracania, przybliżania, pokazu slajdów oraz obsługi z linii komend.

linia

GPicView    star
Prosta i szybka przeglądarka grafiki, domyślnie dostarczana wraz ze środowiskiem LXDE. Posiada wsparcie dla najpopularniejszych formatów oraz możliwość ustawienia obrazu jako tła pulpitu.

linia

GQview
GQview    star
GQview to przeglądarka grafiki stworzona na wzór ACDSee i działająca na bibliotekach GTK+. Pozwala na przeglądanie plików graficznych (w tym surowych RAW), obsługę miniatur, pokaz slajdów, pracę w pełnym ekranie i obsługę metadanych EXIF. Projekt nie rozwijany od 2006 roku.

linia

gThumb
gThumb    star   star   star   star      info
gThumb jest programem do zarządania zdjęciami w środowisku GNOME. Dzięki niemu wykonasz podstawową edycję plików graficznych, pobierzesz zdjęcia z aparatów cyfrowych i kart pamięci, nagrasz je na płytę CD, utworzysz pokaz slajdów, etc. Zobacz również GThumb na Wikipedii

linia

Gwenview
Gwenview    star   star   star
Przeglądarka plików graficznych dla środowiska KDE. Posiada możliwość kopiowania, usuwania i zmiany nazw plików graficznych, podstawowej edycji oraz obsługę metadanych. Obsługuje również obrazy animowane GIF i MNG oraz SVG. Zobacz również Gwienview na Wikipedii

linia

ImgSeek
ImgSeek    star   star
Imgseek to program do zarządzania kolekcją zdjęć. Dostępny w wersji desktopowej i serwerowej dla platformy Linux, Windows i Mac OSX. Program nie rozwijany od 2006 roku.

linia

KPhotoAlbum
KPhotoAlbum    star   star   star
KPhotoAlbum (poprzednia nazwa: KimDaBa) to program do zarządzania i wyświetlania plików graficznych, przeznaczony dla środowiska KDE. Pozwala na pobieranie zdjęć i filmów z aparatów cyfrowych, wsparcie dla pokazu slajdów oraz obsługę wtyczek KIPI.

linia

KSquirrel
KSquirrel    star   star
Przeglądarka grafik dla środowiska KDE 3.x. Obsługuje 57 różnych formatów graficznych, posiada obsługę wtyczek KEXIF oraz KIPI. Program nie rozwijany od 2007 roku.

linia

Mirage
Mirage    star   star
Prosta przeglądarka grafiki działająca na bibliotece PyGTK. Obsługuje najpopularniejsze formaty plików m.in. PNG, JPG, SVG, XPM, BMP i TIFF. Program oferuje możliwość prostej edycji, wyświetlanie pokazu slajdów i tryb pełnoekranowy.

linia

Picasa
Picasa    star   star   star   star   star
Program do zarządzania i przeglądania kolekcji zdjęć stworzony przez Google. Pozwala na opisanie, skatalogowanie, wydrukowanie, podstawową edycję i nagranie zdjęć oraz filmów na płytę CD. Pozwala również na wysłanie zdjęć na bloga Blogger lub za pomocą konta e-mail. Paczka instalacyjna zawiera program Picasa (dla MS Windows), Wine oraz silnik Gecko.
Zobacz również Picasa na Wikipedii

linia

PQIV
PQIV    star
PQIV jest klonem programu QIV napisany w C i bazujący na bibliotece GTK-2. Oprócz standardowych funkcji swojego pierwowzoru oferuje dodatkowo autorotację zdjęć oraz zapis domyślnych ustawień w pliku konfiguracyjnym.

linia

QIV
QIV    star
Quick Image Viewer (QIV) jest bardzo małą i szybką przeglądarką plików graficznych obsługiwaną za pomocą skrótów klawiszowych lub z linii poleceń. Oferuje m.in. prostą edycję, obrót, pokaz slajdów i tryb pełnoekranowy.

linia

Ristretto
Ristretto    star   star
Prosta i lekka przeglądarka grafiki dla środowiska Xfce. Pozwala na wyświetlanie miniatur, obracanie obrazu i pokaz slajdów.

linia

Shotwell
Shotwell    star   star   star     info
Shotwell jest prostym programem do zarządania zdjęciami w środowisku GNOME z możliwością pobierania zdjęć z aparatów cyfrowych oraz ich prostej edycji. Program posiada również możliwość wysyłania zdjęć na serwisy internetowe Flickr, Picasa Web oraz Facebook.

linia

Solang
Solang    star
Solang to prosty menadżer zdjęć przeznaczony dla środwiska GNOME. Pozwala na podstawową edycję, tagowanie oraz zgrywanie zdjęć z aparatów cyfrowych. Program jest wciąż w fazie rozwojowej.

linia

sxiv
Sxiv    star
Mała i lekka przeglądarka grafiki dla systemów linuksowych. Posiada dwa tryby pracy: pierwszy – pozwala na wyświetlanie pełnych obrazów, drugi wyświetla miniatury.

linia

Viewnior
Viewnior    star
Mała i prosta przeglądarka obrazów przeznaczona dla środowiska GNOME. Pozwala na obracanie, przycinanie i usuwanie plików graficznych. Umożliwia również na przeglądanie grafik w trybie pełnoekranowym oraz pokaz slajdów.

linia

xli
Xli    star
Mały program do wyświetlania obrazów działający z linii poleceń przeznaczony dla Systemu X Window. Obsługuje formaty : FBM, CMU WM, PBM, PGM, PPM, PNG, GIF, JFIF, RLE, Targa, McIDAS, G3 FAX, PC Paintbrush, GEM Bit, MacPaint, X Pixmap, X Bitmap.

linia

Xloadimage
Xloadimage    star
Mały program do wyświetlania obrazów przeznaczony dla Systemu X Window. Obsługuje formaty : png, jpeg, gif, tiff, niff, sunraster, fbm, cmuraster, pbm, faces, rle, xwd, vff, mcidas, vicar, pcx, gem, macpaint, xpm oraz xbm. Posiada funkcje przycinania, redukcję głębokości, powiększenia, rozjaśniania, przyciemnienia i scalania.

linia

XnView
XnView    star   star   star   star
Wieloplatformowy program do przeglądania i podstawowej edycji plików graficznych. Posiada możliowść przeglądania obrazów z cyfrowych aparatów fotograficznych, kamer i skanerów oraz obsługę wtyczek. Program dostępny dla platformy Linux, Windows, Windows Mobile, Mac OSX, BSD, Solaris, IRIX, HP-UX oraz AIX.
Zobacz również XnView na Wikipedii

linia

xv
Xv    star
Xv to program do wyświetlania i edycji plików graficznych powstały na początku lat ’90 ubiegłego stulecia. Oficjalnie rozwijany do 1994 roku, po tym okresie aż do 2007 roku był usprawniany i aktualizowany nieoficjalnie przez ochotników. Wciąż jest dostępny w dystrybucjach Slackware i openSUSE.

linia

Xzgv
Xzgv   
Mały i szybki program służacy do przeglądania plików graficznych w formacie GIF, JPEG, PNG, PNM, BMP, TGA, PCX, MRF, PRF, XBM, XPM, TIFF, TIM oraz XWD. Pracuje na bibliotekach GTK+. Xzgv był domyślną przeglądarką grafiki dla dystrybucji Damn Small Linux.

linia

Zgv
Zgv    star
Przeglądarka grafiki działająca w konsoli tekstowej, przeznaczona dla systemu Linux oraz BSD. Posiada wsparcie dla formatów GIF, JPEG, PNG, BMP, PCX, PCD oraz TIFF. Zgv dla systemu X Window nosi nazwę Xzgv. Program nie rozwijany od 2005 roku.

linia

 

Opublikowane: 13 / 01 / 2012

2 comments on “Przeglądarki grafiki

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Strefa Linuxiarzy