Generatory albumów fotograficznych

Reklama na Linuxiarze.pl

 

Grafika :
1. Edytory grafiki 2D
2. Edytory grafiki 3D
3. Edytory grafiki rastrowej
4. Edytory grafiki wektorowej
5. Generatory albumów foto HTML
     5.1. DigiKam
     5.2. jAlbum
6. Malowanie cyfrowych obrazów
7. Pobieranie zdjęć z aparatów cyfrowych
8. Przeglądarki grafiki
9. Skład publikacji DTP
10. Tworzenie diagramów
11. Webowe edytory grafiki
12. Inne

 

Generatory albumów foto HTML

 

bins
Bins    star  star  star
Program do generowania statycznych albumów foto w formacie HTML dostępny na platformę Linux, BSD i Solaris. Album może posiadać strukturę podkatalogów, tworzenie miniatur i silnik przeszukiwania albumów. Posiada wsparcie dla EXIF, wyboru kodowania oraz wielu języków. Interfejs graficzny programu działa na bibliotekach GTK+.

linia

cthumb
Cthumb    star  star 
Program do generowania albumów foto w formacie HTML. Pozwala na kontrolę wielkości zdjęć, miniatur, koloru albumu, krawędzi, itp. Dostępny tylko na platformę Linux.

linia

digikam
DigiKam    star  star  star      info
Program do zarządzania plikami graficznymi dla środowiska KDE. Posiada możliwość edycji, pobierania zdjęć z aparatów cyfrowych i skanerów oraz tworzenie albumów foto w formacie HTML. Oprócz tego program umożliwia wysyłanie zdjęć na wiele sewisów internetowych. Zobacz również DigiKam na Wikipedia

linia

gallery
Gallery    star  star  star  star
Webowy program do generowania albumów zdjęć na serwerze hostingowym. Pozwala na tworzenie kont użytkowników, albumów, ich edycję, wybór języka, dodawanie komentarzy i wiele więcej. Dostępny na platformę Linux/Unix, wymaga min. Apache 2.2, PHP 5.2.3 oraz MySQL 5.

linia

igal
igal2    star  star
Konsolowy program do generowania statycznych albumów foto w formacie HTML. Pozwala m.in. na dodanie znaku wodnego, zachowania oryginalnych nazw zdjęć w albumie, tworzenie pokazu slajdów i wiele więcej.

linia

imagindex
Imageindex    star
Konsolowy program do generowania statycznych albumów foto w formacie HTML. Wymaga zainstalowanego pakietu ImageMagick. Posiada wsparcie dla EXIF oraz plików wideo (wymagany MPlayer).

linia

jalbum
jAlbum    star  star  star  star  star       info
Wieloplatformowy program do tworzenia i zarządzania galeriami zdjęć w formacie HTML oraz Flash (za pomocą dodatkowych skórek). Program posiada możliwość podstawowej edycji zdjęć, wysyłania albumów na zewnętrzny serwer lub na konto jalbum.net wykorzystując wbudowanego klienta FTP.
Wymaga wirtualanej maszyny Java.

linia

jigl
Jigl    star
Konsolowy program do generowania albumów foto w formacie HTML dla platformy Linux/Unix oraz Windows. Wymaga zainstalowanego pakietu ImageMagick. Posiada wsparcie dla EXIF, potrafi tworzyć dodawać znaki wodne oraz wielopoziomowe ścieżki do podkatalogów.

linia

kphotoalbum
Kphotoalbum    star  star
Program do zarządzania kolekcją zdjęć dla środowiska KDE. Za jego pomocą możesz skatalogować i opisać zdjęcia, dokonać prostej edycji oraz utworzyć album foto w formacie HTML.

linia

llgal
Llgal    star
Konsolowy program do generowania statycznych albumów foto w formacie HTML dla platformy Linux bazujący na iGal.

linia

photon
Photon    star
Konsolowy program do generowania statycznych album&´w foto w formacie HTML dla platformy Linux. Pozwala m.in na tworzenie pokazu slajdów, komentarzy do zdjęć oraz załączania informacji o zdjęciach pobranych z aparatów cyfrowych.

linia

piwigo
Piwigo    star  star  star  star  star
Webowy program do generowania albumów zdjęć na serwerze hostingowym. Pozwala na tworzenie własnych kont użytkowników, albumów, ich edycję, wybór języka, dodanie komentarzy, instalacje wtyczek i wiele więcej. Dostępny na platformę Linux, wymaga min. PHP 5, MySQL 4.1 (preferowana wersja 5) oraz klienta FTP. Zdjęcia możesz wysyłać za pomocą klienta „pLoader”.

linia

webmagic
Webmagic    star
Konsolowy program do generowania statycznych albumów foto w formacie HTML dla platformy Linux.

linia

zoph
Zoph    star  star  star  star
Webowy program do generowania albumów zdjęć na serwerze hostingowym. Pozwala na tworzenie własnych kont użytkowników, albumów, ich edycję, wybór języka, dodanie komentarzy i wiele więcej. Dostępny na platformę Linux lecz możesz zainstalować go na serwerze Mac OSX, BSD lub Windows, na których działają (min.) Apache 2.2, PHP 5.2, MySQL 5.1, ImageMagick 6.6 oraz Jhead 2.8.

linia

 

Opublikowane: 14 / 05 / 2011

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *