openSUSE 15.0 Leap

Pomoc drogowa Warszawa

Ostatnia aktualizacja: 11 maja 2022, 19:40

Została wydana nowa wersja openSUSE Leap 15.0.

openSUSE to prosta w obsłudze dystrybucja Linuksa przeznaczona na komputery PC, laptopy i serwery. Została wyodrębniona w 2005 roku, z systemu SUSE jako jego otwarta, społecznościowa wersja.

openSUSE Leap 15.0 pozwala teraz na migrację do SLE, wprowadza nowy program do partycjonowania, integruje Groupware Kopano, przenosi się do Firewalld – a także jest dystrybuowany przez Linode (dla Cloud i konfiguracji infrastruktury) i na wysokiej klasy sprzęcie takim jak Tuxedo Laptops.

Leap 15 wprowadza wybór roli systemowej z klasyczną rolą serwera lub serwera transakcyjnego z aktualizacjami transakcyjnymi i systemem plików root tylko do odczytu. Zapewnia to wszystkie korzyści z aktualizacji w pełnym zakresie wdrożeń, od Internetu rzeczy (IoT) i urządzeń wbudowanych po klasyczne role serwerów i komputerów.

Poza tym, Leap 15 był stale optymalizowany pod kątem scenariuszy użycia w chmurze jako gość wirtualizacji, a jednocześnie oferuje wiele różnych pulpitów, w tym KDE i GNOME oraz oferuje powrót obrazów Live do prostej wersji testowej.

Pierwsze wydanie Leap było oznaczone numerem 42.1 i bazowało na pierwszym Service Pack (SP1) SLE 12. Obecna wersja społecznościowa openSUSE 15 została zrównana z aktualna wersją SUSE Enterprise.

Obrazy systemu openSUSE dostępne są do pobrania z naszego portalu

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.