Odtwarzacze wideo dla Linuksa

Reklama na Linuxiarze.pl

 

Multimedia :
1. Odtwarzacze wideo
   1.1. Konfiguracja Miro
   1.2. Konfiguracja MPlayer
   1.3. Konfiguracja SMPlayer
   1.4. Konfiguracja RealPlayer
   1.5. Konfiguracja VLC
   1.6. XBMC Centrum Multimedialne

 

Odtwarzacze wideo

 

dragon
Dragon Player    star  star  star
Odtwarzacz wideo będący kontynuacją odtwarzacza Codeine, jest częścią składową środowiska KDE. Odtwarza płyty DVD, VCD oraz wszystkie formaty obsługiwane przez silnik xine. Zobacz również Dragon Player na Wikipedii

linia

freevo
Freevo    star  star  star
Freevo to program do odtwarzania muzyki, filmów z dysku twardego, płyt CD i DVD oraz zdjęć, gier i nagrywania audycji telewizyjnych.

linia

Gmerlin    star  star
Odtwarzacz potrafiący otworzyć wiele formatów plików, audio-CD, (S)VCD, DVD oraz DVB.

linia

gmlive
Gmlive    star
Gmlive jest nakładką graficzną na odtwarzacz MPlayer służącą do strumieniowego odtwarzania plików.

linia

dvb
GNOME DVB Deamon    star  star  star
Centrum Sterowania Telewizji Cyfrowej to program bazujący na GStreamer i służący do konfiguracji urządzeń DVB, nagrywania i oglądania telewizji.

linia

gnomeplayer
GNOME Player    star  star  star  star
Nakładka graficzna na odtwarzacz MPlayer. Potrafi otworzyć pliki audio i wideo, CD, VCD, strumieniowe, DVD z obsługą rozdziałów, tworzyć i zarządzać listami odtwarzania, pobierać zrzuty ekranu z odtwarzanych plików wideo. Obsługuje napisy do filmów, pobieranie okładek, wybór ścieżki audio.

linia

gxine
Gxine    star  star  star
Nakładka graficzna na silnik xine potrafi otworzyć pliki we wszystkich formatach obsługiwanych przez libxine – MPEG1/2, avi, mov, strumienie sieciowe, płyty VCD, SVCD, DVD.

linia

helix
Helix Player    star  star  star  star
Odpowiednik programu RealPlayer o otwartym kodzie źródłowym bazuje na Helix DNA Client dzięki czemu otwiera wiele formatów plików audio i wideo, np: Vorbis, AAC, AAC+, M4A, MP3, AMR-NB, AMR-WB, RealAudio, RealVideo, WMA, a-law, u-law, AIFF, WAV, AU, WMV, H.263, H.264, VC-1, H.261, MJPEG, 3GP, 3G2, AVI, ASF.

linia

ipla
Ipla lite    star  star  star  star
Ciekawy odtwarzacz materiałów mulimedialnych umożliwiający oglądanie programów na żywo oraz z biblioteki plików VOD (Video On Demand). Do prawidłowego działania wymagany jest pakiet Adobe Air.

linia

kaffeine
Kaffeine    star  star  star  star
Odtwarzacz multimedialny dla środowiska KDE domyślnie korzysta z silnika xine lub MPlayera oraz GStreamera. Otwiera prawie wszystkie znane formaty plików audio/wideo, CD, DVD, przesyłanie strumieniowe oraz Digital Video Broadcasting (DVB).
Zobacz również Kaffeine na Wikipedii

linia

kmplayer
KMPlayer    star  star  star  star
Nakładka graficzna na odtwarzacz MPlayera dla środowiska KDE. Otwiera większość znanych formatów plików audio/wideo, CD, DVD, przesyłanie strumieniowe oraz DVB, obsługuje napisy do filmów.
W Konqerorze podgląd plików wideo tworzony jest za pomocą KMPlayera. Domyślnie korzysta z silnika MPlayera lub xine oraz GStreamera.

linia

kplayer
KPlayer    star  star  star
Nakładka graficzna na odtwarzacz MPlayera dla środowiska KDE. Otwiera większość znanych formatów plików audio/wideo, CD, DVD, przesyłanie strumieniowe oraz DVB, obsługuje napisy do filmów

linia

me-tv
Me TV    star  star  star  star
Program do obsługi strumieni telewizji satelitarnej nadawanej w standardzie DVB. Umożliwia skanowanie kanałów, wybór PID, strumieni audio. Posiada wyszukiwarkę programów, opcję nagrywania strumieni oraz zaplanowane nagrywanie.

linia

minitube
Minitube    star  star
Minitube jest odtwarzaczem plików wideo zgromadzonych na serwisie YouTube bez konieczności instalacji FlashPlayera.

linia

miro
Miro    star  star  star  star       info
Miro jest ciekawym odtwarzaczem plików wideo z możliwością przeszukiwania zawartości i pobierania na dysk lokalny plików z takich serwisów jak YouTube, Yahoo!, Google Video, Blip. Obsługuje formaty plików MPEG, QuickTime, avi, H.264, DivX, Windows Media, Flash Video również w jakości HD. Do poprawnego działania wymaga xine. Zobacz również Miro na Wikipedii

linia

moovida
Moovida    star  star  star  star  star
Moovida nie jest zwykłym odtwarzaczem a nakładką na środowisko graficzne zmieniające komputer w centrum multimedialne. Program tworzy bibliotekę plików zgromadzonych na komputerze, tworzy playlisty, łączy się z YouTube i Last.fm. Otworzy wiekszość popularnych formatów, np. DivX, H.264, avi, asf, wmv, mkv, flv, mov, ogg. Możliwa jest kontrola programu za pomocą pilota.

linia

mplayer
MPlayer    star  star  star  star  star     info
MPlayer to jeden z najlepszych odtwarzaczy multimedialnych dla Linuksa. Oprócz większości popularnych formatów otwiera również wiele natywnych kodeków w tym win32 DLL (WM9). Bez problemu radzi sobie z płytami CD, VCD, SVCD, DVD (również zaszyfrowanymi), odtwarzaniem strumieniowym oraz napisami do filmów. Wymaga instalacji paczki kodeków „w32/64codecs”. Rozwój graficznego interfejsu został porzucony, producent zaleca użycie jednej z wielu dostępnych nakładek na odtwarzacz. Zobacz również MPlayer na Wikipedii

linia

mymeidasystem
My Media System    star  star  star  star
My Media System to centrum multimedialne, które umożliwia odtwarzanie filmów, muzyki, grafiki oraz przechwytywanie strumieni telewizji dzięki VDR. Program wyświetla również informacje o odtwarzanej muzyce pobierając dane z serwisu ImDB.

linia

mythtv
MythTV    star  star  star  star
MythTV jest programem, który zamienia lokalny komputer w centrum multimedialne do odtwarzania filmów, muzyki, grafiki oraz przechwytywanie strumieni telewizji dzięki VDR. Dostępne są gotowe dystrybucje Linuksa z domyślnie preinstalowanym MythTV : Mythbuntu, Mythdora oraz KnoppMyth. Program dostępny jest dla platformy Linux, Mac OSX oraz FreeBSD.

linia

parole
Parole    star  star
Prosty odtwarzacz przeznaczony dla środowiska XFCE, korzysta z GStreamera i potrafi otworzyć pliki filmowe z napisami, płyty CD, DVD i przesyłanie strumieniowe. Można rozszerzyć jego możliwości dzięki instalacji wtyczek.

linia

realplayer
RealPlayer    star  star  star  star     info
Program o zamkniętym kodzie źródłowym pozwala na otworzenie plików w formacie RealAudio, RealVideo, mp3, 3gpp, Flash, mpeg-4, QuickTime, Ogg Vorbis, Ogg Theora, RealPix, jpeg, gif, png. Był jednym z pierwszych odtwarzaczy obsługujących przesyłanie strumieniowe. Zobacz również RealPlayer na Wikipedii

linia

smplayer
SMPlayer    star  star  star  star  star     info
Jedna z lepszych nakładek graficznych na MPlayera z możliwością odtwarzania prawie wszystkich plików audio i video, strumieni internetowych oraz płyt DVD. Doskonale radzi sobie z wieloma rodzajami napisów do filmów w tym SRT, SUB i SSA, posiada również opcję pobierania napisów z serwisu opensubtitles.org.

linia

totem
Totem    star  star  star  star
Domyślny odtwarzacz w środowisku GNOME korzysta z silnika GStreamera lub xine. Potrafi otworzyć większość formatów audio i wideo, strumienie internetowe, płyty DVD, VCD. Zobacz również Totem na Wikipedii

linia

tunapie
Tunapie   star  star  star
Program służący do przeglądania i odtwarzania strumieni internetowych audio i wideo kompatybilny z Icecast i Shoutcast (Winamp). Pozwala również na zapis strumieni audio i wideo za pomocą streamripper-a.

linia

tvtime
TVtime    star  star  star
Program do przechwytywania i oglądania stacji telewizji cyfrowej.

linia

UMPlayer    star  star  star  star
Nakładka graficzna na MPlayera z pełnym wsparciem dla wszystkich możliwości swojego protoplasty. Wyglądem zbliżony do SMPlayera.

linia

vlc
VLC    star  star  star  star  star     info
Odtwarzacz multimedialny instalowany wraz z własną bazą kodeków pozwala na otworzenie prawie wszystkich znanych formatów audio i wideo oraz strumieni internetowych. Dobrze radzi sobie z płytami DVD, VCD, polskimi napisami do filmów oraz uszkodzonymi plikami. Zobacz również VLC na Wikipedii

linia

whaaw
Whaaw!    star  star
Mały i prosty odtwarzacz audio i wideo korzystający z GStreamera.

linia

xawtv
XawTV    star  star
Program do oglądania kanałów telewizji cyfrowej działajacy w oparciu o Video4Linux.

linia

xbmc
XBMC    star  star  star  star     info
XMBC to centrum multimedialne umożliwiające odtwarzanie filmów z napisami, muzyki oraz grafiki. Obsługuje również karaoke, playlisty, pokazy slajdów oraz piloty. Instalacja wtyczek rozszerza możliwości o obsługę radia internetowego, podcastów, kanałów RSS oraz przeszukiwanie serwisu YouTube.

linia

xine
Xine-ui    star  star  star
Nakładka graficzna na silnik xine potrafi otworzyć pliki we wszytkich formatach obsługiwanych przez libxine – MPEG1/2, avi, mov, strumienie sieciowe, płyty VCD, SVCD, DVD.

linia

zapping
Zapping    star  star  star
Program do oglądania i nagrywania programów telewizji cyfrowej. Posiada wsparcie dla teletextu oraz pilotów sterujących

linia

 

Opublikowane: 20 / 05 / 2011

3 comments on “Odtwarzacze wideo dla Linuksa
  1. W zestawieniu brakuje wpisu o lxBDPlayer co nie znaczy, że nie ma takiego odtwarzacza. Z Blu-ray radzi sobie także VLC, Mplayer i XBMC. Nie posiadam napędu BD więc nie mogę sprawdzić. Polecam zajrzeć najpierw tu: wiki.archlinux.org/index.php/BluRay oraz tu: lxbdplayer.sourceforge.net/english.html
    i nie chwalić się swoją niewiedzą na wszystkich odpustach.

  2. Potwierdzam zalety XBMC. Sam zdecydowałem się na zakup komputerka Ametyst II z już gotowym systemem Linux i XBMC oraz pilotem. Jestem bardzo zadowolony. Wszystko działa bez problemu. Polecam: xbmc.com.pl i opisy na: xbmcpl.wordpress.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Strefa Linuxiarzy