Nitrux 2.1.1

Została wydana nowa wersja Nitrux 2.1.1 (2022.05.03).

Nitrux to bazująca na Ubuntu dystrybucja systemu Linux. Nitrux wyposażony jest w pulpit Nomad – fork KDE Plasma 5.

Nitrux 2.1.1 używa wersji 5.15.35 jądra XanMod zamiast 5.17.4, ponieważ pakiet broadcom-sta-dkms nie instalował się podczas tworzenia plików ISO. Jednak zainstalowany system nie przedstawia tego problemu.

Oferowane jest najnowsze główne jądra LTS i jądra nie-LTS z repozytorium projektu, obecnie odpowiednio 5.15.35 i 5.17.4.

Pozostałe zmiany obejmują m.in.:
– KDE Plasma zaktualizowano do wersji 5.24.4, KDE Frameworks do wersji 5.93.0, KDE Gear do wersji 22.04.0.
– Firefox Zaktualizowano do wersji 99.0.1.
– Dodano PackageKit, aby ułatwić zarządzanie pakietami Debiana. PackageKit jest częścią długoterminowego przejścia do używania go zamiast tradycyjnego sposobu w Debianie, czyli używania APT i dpkg, w tym korzystanie z dodatków Service Pack (zdefiniowanych przez pkgenpack) i funkcjonalność zapewnianą przez XFS. Powyższe oznacza, że ​​podczas otwierania okna terminala i próby uruchomienia APT lub dpkg, komunikat pokieruje użytkowników, aby zamiast tego używali pkcon.
– Dodano nowe ISO, które domyślnie zawiera zastrzeżony sterownik Nvidii bez konfiguracji X11. Jest to nieoficjalny ISO, ponieważ deweloperzy nie zamierzają oficjalnie włączać oprogramowania własnościowego do dystrybucji. W przypadku niektórych laptopów może być konieczne dodanie konfiguracji X11, aby PRIME działała poprawnie.
– Dodano XTERM do uruchamiania na pulpicie JWM w minimalnym ISO, aby użytkownicy mogli uruchomić instalator, co oznacza, że ​​po zalogowaniu otworzy się okno terminala.

Zalecana jest instalacja systemu z nowego nośnika Live/Install; możliwa jest aktualizacja systemu dla użytkowników poprzedniej wersji 2.1.0.

Obrazy systemu live dla architektury 64 bitowej można pobrać z naszego portalu

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.