Linux Mint 12 Lisa GNOME
Ostatnia aktualizacja: 16 maja 2022, 17:24
Linux Mint 12 Lisa GNOME został wydany.
Dwunasta odsłona Mint-a została wyposażona w nowy pulpit zbudowany na GNOME 3 oraz MGSE (Mint GNOME Shell Extensions). Użycie MGSE ma przybliżyć funkcjonalność i swobodę pracy na GNOME 3 w tradycyjny sposób. Możliwe jest wyłączenie MGSE i używanie pulpitu GNOME 3 w czystej postaci.
MGSE dostarcza m.in tradycyjny dolny panel pulpitu, menu programów, listę okien, widoczną ikonę tacki systemowej oraz indykator odtwarzacza audio.
Mint 12 oferuje również fork GNOME 2 o nazwie MATE. Jest on kompatybilny z GNOME 3, więc można uruchomić obydwie wersje środowiska GNOME w tym samym systemie. MATE dostępne jest bezpośrednio na płycie Mint 12 DVD, w wersji CD No Codecs trzeba doinstalować pakiet „mint-meta-mate”.
Wymagania systemowe dla instalacji Mint 12 :
– procesor klasy x86 lub x86_64
– 512MB pamięci RAM (1GB rekomendowane)
– 5GB przestrzeni dyskowej
– karta graficzna z rozdzielczością minimum 800×600
– port USB lub napęd CD/DVD
Aby zaktualizować system do wersji stabilnej (jeśli posiadasz zainstalowanego Mint-a 12 RC) wykonaj aktualizację pakietów z poziomu 1, 2 i 3.
Obraz płyt Minta DVD i CD dla maszyn 32 i 64 bitowych można pobrać z naszego portalu.
Skopana wersja, masa błędów,bluetooth nie działa,compiz nie działa, metacity wariuje,interfejs na tablet, ostatnio nawet nie przyjmuje mojego hasła. Nie instalujcie tego lepsza wersja 10(julia).
Lisa bazuje na Ubuntu 11.10 z wieloma przeróbkami. Jestem pod wrażeniem, że to w ogóle działa. Jeśli szukasz stabilnej wersji to osobiście proponuję 9 Isadora LTS.
Mint w tej chwili bije na głowę Ubuntu. Nie mówię, że Unity jest jakieś złe, ale nie mam tak mocnego sprzętu, żeby je obsłuzyc.
Szkoda, że Canonical o tym nie pomyślał, a teraz ludzie przechodzą na Minta…
Podziękowałem Ubuntu z Unity i nie żałuje teraz mam Minta i jest wszystko ok a nawet lepiej 🙂
Dla mnie Mint – przynajmniej pod względem graficznym – za bardzo kojarzył mi się z XPekiem. Przesiadłem się na Linuksa ze względu na jego odmienność. Ktoś kiedyś dobrze nazwał ten system – '”Ubuntu ze zmienioną tapetą”. Wszystko co mam w Mincie mogę mieć w Ubuntu, a co w Ubuntu to w Debianie, itd. – wszystko zależy od zaawansowania użytkownika.