Aktualności

Manjaro 24.0

Philip Müller poinformował o wydaniu Manjaro Linux 24.0 o nazwie kodowej „Wynsdey”.

Manjaro Linux to dystrybucja typu Live zbudowana na Arch Linux i skierowana do użytkowników komputerów osobistych. Manjaro Linux oferowane jest w wersjach z pulpitami Xfce, KDE i GNOME.

Manjaro Linux 24.0 „Wynsdey” wyposażony jest w jądro Linux 6.9, które zostało wydane kilka dni temu.

Manjaro Linux 24.0 jest dostarczony ze środowiskiem graficznym Xfce, pozostałe dwie oficjalne wersje, obejmujące pulpity KDE Plasma i GNOME, zostały zaktualizowane do najnowszych wydań KDE Plasma 6 i GNOME 46.

Inne zmiany w tym wydaniu obejmują ulepszone pobieranie skryptów kompilacji z repozytorium użytkowników Arch (AUR) i oficjalnych repozytoriów binarnych Manjaro Linux z najnowszym menedżerem pakietów Pamac, a także obsługę kerneli Linux 6.6 LTS i Linux 6.1 LTS do obsługi starszego sprzętu.

Większość podstawowych komponentów i domyślnych aplikacji została zaktualizowana do najnowszych wersji, KDE Plasma zawiera pakiety oprogramowania KDE Gear 24.02 i KDE Frameworks 6.1.

Manjaro Linux 24.0 jest już dostępny do pobrania w postaci obrazów ISO live ze środowiskami graficznymi Xfce, KDE Plasma i GNOME. Wszystkie trzy edycje są dostępne jako obrazy pełne i minimalne z jądrami Linux 6.9, Linux 6.6 LTS i Linux 6.1 LTS.

Obecni użytkownicy Manjaro Linux 23.1 „Vulcan” będą mogli zaktualizować swoje instalacje, uruchamiając polecenie 'sudo pacman -Syu’ lub używając domyślnego graficznego menedżera pakietów.

Źródło: forum.manjaro.org/t/manjaro-24-0-wynsdey-released/161527

Nowe obrazy systemu dla maszyn 64 bitowych można pobrać z naszego portalu

 

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.