Manjaro 20.0

Manjaro Linux
Philip Müller poinformował o wydaniu Manjaro Linux 20.0 „Lysia”.

Manjaro Linux to dystrybucja typu Live zbudowana na Arch Linux i skierowana do użytkowników komputerów osobistych. Manjaro Linux 20.0 oferowane jest w wersjach z pulpitami Xfce, KDE, GNOME oraz bez pulpitu, działającym w trybie tekstowym o nazwie Architect.

Nowe obrazy iso dostarczają działają na jądrze z linii 5.4 LTS.

W tej wersji deweloperzy dostarczają Xfce 4.14, które oferuje dopracowany pulpit i menedżera okien oraz nowy motyw o nazwie Matcha. Nowa funkcja wyświetlania Profile umożliwia przechowywanie jednego lub więcej profili dla preferowanej konfiguracji wyświetlania.

Edycja KDE oferuje środowisko graficzne Plasma 5.18, które zostało całkowicie przeprojektowane w 2020 roku. Pełny zestaw motywów Breath2 obejmuje wersje jasne i ciemne, animowany ekran powitania, profile Konsoli, skórki Yakuake i wiele innych drobnych szczegółów.

Edycja GNOME wyposażona jest w pulpit GNOME 3.36 i oferuje odświeżenia wizualne dla wielu aplikacji i interfejsów, szczególnie godne uwagi są interfejsy logowania i odblokowywania. Rozszerzeniami powłoki GNOME zarządza się teraz za pomocą nowej aplikacji Rozszerzenia, która obsługuje aktualizowanie, konfigurowanie i usuwanie lub wyłączanie rozszerzeń. Do okna powiadomień dodano przycisk Nie przeszkadzać. Po włączeniu powiadomienia są ukryte, dopóki przycisk nie zostanie wyłączony. Domyślnie dynamiczna tapeta zmienia motyw kolorystyczny w ciągu dnia. Dodatkowo zaktualizowano GDM i znacznie poprawiono przełącznik motywów GNOME. Nową domyślną powłoką jest teraz zsh.

Manjaro Architect obsługuje teraz instalację ZFS, zapewniając wymagane moduły jądra.

Nowe obrazy systemu dla maszyn 64 bitowych można pobrać z naszego portalu

 

Powiązane wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

34 + = 41