Aktualności

Fedora 32

Ostatnia aktualizacja: 1 maja 2022, 11:38

Matthew Miller poinformował o wydaniu nowej wersji Fedora 32.

Fedora jest dystrybucją sponsorowaną przez firmę Red Hat i rozwijaną przez społeczność skupioną wokół projektu.

Fedora Workstation koncentruje się na pulpicie, który przeznaczony jest dla twórców oprogramowania działających w systemie operacyjnym Linux. To wydanie zawiera GNOME 3.36.

Serwer Fedora dostarcza administratorom systemów najnowsze, najnowocześniejsze oprogramowanie serwerowe typu open source, w łatwy sposób do wdrożenia.

Fedora CoreOS to wschodząca edycja Fedory. Jest to automatycznie aktualizowany, minimalny system operacyjny do bezpiecznego i skalowalnego uruchamiania obciążeń kontenerowych.

Spiny i laboratoria Fedory ukierunkowane są na różne grupy odbiorców i różne sposoby użycia, w tym Laboratorium Astronomiczne Fedory, które zapewnia kompletny zestaw narzędzi open source zarówno dla amatorskich jak i zawodowych astronomów, a także środowiska takie jak KDE Plazma i Xfce. Nowością w Fedorze 32 jest Comp Neuro Lab, opracowane przez Specjalną Grupę Neuronauki, aby umożliwić neuronaukę obliczeniową.

Alternatywne architektury ARM AArch64, Power i S390x oferują poprawioną obsługę urządzeń Rockchip na układach scalonych, w tym Rock960, RockPro64 i Rock64.

Pakiety bibliotek systemowych zostały zaktualizowane, w tym GCC 10, Ruby 2.7 i Python 3.8. W związku z końcem życia Pythona 2, zostało usuniętych większość pakietów Pythona 2. Python27 jest dostarczany programistom i użytkownikom, którzy nadal go potrzebują.

W Fedorze Workstation domyślnie została włączona usługa EarlyOOM, w sytuacjach braku pamięci.

Obrazy systemu Fedora dla maszyn x86_64, armhfp oraz aarch64 można pobrać z naszego portalu

 

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.