Linux Foundation, IBM, Samsung i Prometeo łączą siły w projekcie ochrony zdrowia strażaków

Pomoc drogowa Warszawa

Ostatnia aktualizacja: 11 maja 2022, 18:07

W ciągu ostatnich pięciu lat częstotliwość i dotkliwość pożarów na całym świecie przybrała na sile. Wiele rekordów zostało pobitych w 2020 roku, dzięki pożarom buszu w Australii, a także pożarom lasów w Hiszpanii i zachodnich Stanach Zjednoczonych.

Ze względu na wzrost zniszczeń spowodowanych pożarami, strażacy są również narażeni na większe ryzyko związane ze zdrowiem po walce z ogniem.

Aby rozwiązać ten problem, Linux Foundation ogłosiła, że ​​będzie hostować Pyrrha – rozwiązanie stworzone przez platformę AI Prometeo, która wykorzystuje sztuczną inteligencję i internet rzeczy do ochrony bezpieczeństwa strażaków.

Prometeo zwyciężyło w konkursie IBM 2019 Call for Code Global Challenge po zaprojektowaniu platformy, która monitoruje i działa na rzecz zdrowia i bezpieczeństwa strażaków w czasie rzeczywistym i w dłuższej perspektywie czasowej.

We współpracy z IBM Linux pomoże przyspieszyć rozwój i wdrażanie technologii bezpieczeństwa strażaków na całym świecie. Od czasu zdobycia nagrody IBM w 2019r. Prometeo ulepszyło swoją ofertę sprzętu i oprogramowania z pomocą IBM Voluntary Service Corps i Samsunga. .

Dzięki projektowi Open Source Pyrrha, Prometeo, Linux Foundation i IBM oświadczyły, że mają na celu „przyspieszenie innowacji w zakresie monitorowania zdrowia i bezpieczeństwa strażaków”, a także dostosowywanie i skalowanie rozwiązania na całym świecie, aby ratować życie.

Źródło: pyrrha-platform.org

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.