Świat

Intel wyprodukuje chipy dla Qualcomm

Ostatnia aktualizacja: 11 maja 2022, 18:10

Intel, który na początku tego roku ogłosił, że Intel Foundry Services będzie produkować chipy dla innych firm, teraz ujawnił pierwszych klientów swojej nowej działalności.

Intel, który ma nadzieję na walkę z TSMC i Samsungiem w kontraktowej produkcji chipów, ogłosił że rozpocznie budowę chipów dla Qualcomm, którego chipy Snapdragon znajdują się w wielu smartfonach z Androidem. Qualcomm wydaje się być pod wrażeniem obiecanego węzła procesowego Intel 20A, który zostanie wydany w 2024 roku. Ta nowa technologia tranzystorowa pomoże zmniejszyć zużycie energii przez chip.

Dyrektor generalny firmy Pat Gelsinger powiedział, że „najlepsze produkty Intela będą dostępne dla naszych klientów”.

Przemawiał on na imprezie firmy, podczas której zaprezentowała mapę drogową innowacji, która zasili następną falę produktów do 2025 roku oraz w kolejnych latach. Intel poinformował, że spodziewa się odzyskać pozycję lidera do 2025r. i opisał pięć zestawów technologii wytwarzania chipów, które wprowadzi w ciągu najbliższych czterech lat.

Firma zaprezentowała również dwie „przełomowe” technologie procesowe: RibbonFET, pierwszą od ponad dekady nową architekturę tranzystorową Intela oraz PowerVia.

Intel pod nowym dyrektorem generalnym próbuje przejąć dominację nad TSMC i Samsung z siedzibą na Tajwanie, które obecnie obsługują głównych rywali Intela, takich jak AMD (Advanced Micro Devices) i Nvidia.

Intel rzucił także światło na pięć zestawów technologii wytwarzania chipów, które wprowadzi w nadchodzących latach. Intel poinformował również, że zmieni swój schemat nazewnictwa technologii wytwarzania chipów, aby „umożliwić klientom dokładniejszy wgląd w węzły procesowe w całej branży”. Nowy schemat nazewnictwa będzie zgodny z tym, co robi reszta branży.

Źródło: intel.com/content/www/us/en/newsroom/resources/press-kit-accelerated-event-2021.html

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.