*** Linuxiarze obchodzą w tym roku 10-lecie działalności! *** Dziękujemy za wspólnie spędzone lata i zapraszamy na kolejne! ***

Implementacja Windows API

cedega
Cedega
Komercyjna wersja implementacji WinAPI dla środowiska X11. Bazuje na Wine. Aplikacja stworzona do uruchamiania programów windowsowych, w szczególności gier na platformie Linux.

linia

crossover
CrossOver
CrossOver jest emulatorem systemu Windows (fork Wine), który umożliwia uruchomienie programów windowsowych (w tym wielu gier) na platformie Linux oraz Mac OSX. Jest płatną aplikacją o zamkniętym kodzie źródłowym.

linia

kwine
kWine
Nakładka graficzna na Wine dla środowiska KDE. Program nie jest już rozwijany.

linia

playonlinux
PlayOnLinux
Program ułatwiający instalację aplikacji przeznaczonych dla systemu Windows w środowisku Linux. Działa w oparciu o Wine, który implementuje WinAPI dla środowiska X11.

linia

q4wine
q4Wine
Nakładka graficzna na Wine dla środowiska KDE działająca na bibliotekach Qt4. Pozwala na zarządzanie prefixami i zainstalowanymi aplikacjami, kontrolę procesów Wine, pracę z obrazami iso. Program dostępny dla platformy Linux i FreeBSD

linia

Sidnet
Sidnet
Sidnet jest narzędziem pomagającym w konfiguracji Wine oraz instalacji programów napisanych dla systemu Windows. Rozwój programu został zakończony w 2006 roku.

linia

Vineyard
Vineyard
Narzędzie do konfiguracji Wine i instalacji programów Windowsowych za pomocą graficznego interfejsu. Pozwala na symulację włączenia i wyłączenia systemu Windows, zakończenia pracy programów, zapisanie konfiguracji Wine i zarządzanie dostępnymi bibliotekami. Program przeznaczony dla środowiska GNOME.

linia

wine
Wine
Środowisko uruchomieniowe dla programów przeznaczonych dla systemu Windows w środowisku systemów bazujących na Unix (Linux, Solaris, FreeBSD). Wine nie jest emulatorem systemu Windows, a implementacją WinAPI dla środowiska X11.

linia

Wine-doors
Wine-doors
Wine-doors jest programem umożliwiającym instalację aplikacji napisanych dla systemu Windows na platformie Linux. Program przeznaczony dla środowiska GNOME. Ostatnia stabilna wersja programu została wydana w 2009 roku.

linia

Wine Tools
Wine Tools
Wine Tools jest programem umożliwiającym instalację aplikacji napisanych dla systemu Windows w środowisku Linuksa. Rozwój programu został zakończony w 2009 roku.

linia

Winetricks
Winetricks
Winetrick jest skryptem umożliwiającym pobranie i zainstalowanie bibliotek i programów, które można uruchomić w Wine.

linia

WineXS
WineXS
WineXS to nakładka graficzna na Wine umożliwiająca instalację i usuwanie programów za pomocą wygodnego GUI.

linia

Wine Wrapper
WWine
WWine to prosty Wine Wrapper umożliwiający użycie Wine, Cedega, CrossOver Office lub CrossOver Games do uruchomienia w systemie Linux programów napisanych dla systemu Windows.

linia

XWine
XWine
XWine jest graficznym interfejsem pomagającym w instalacji i konfiguracji programów Windowsowych na platformie Linux.

linia

 

Powiązane wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *