GNOME 41 zostało wydane

Wydano GNOME 41 z kilkoma nowymi funkcjami, w tym ulepszeniami aplikacji i zmianami wyglądu.

Jedną ze zmian jest odnowione GNOME Software, które oferuje bardziej pomocną i prezentację. Zrzuty ekranu znajdują się z przodu i na środku, a szczegóły dotyczące każdego programu zawierają opisy oraz rozmiary pobierania, biorąc pod uwagę czy aplikacja jest skalowana zarówno na komputery stacjonarne, jak i urządzenia mobilne.

Menu stanu daje teraz możliwość dostosowania ilości energii pobieranej przez komputer. Możesz włączyć Oszczędzanie energii, aby zmniejszyć obciążenie baterii, aby kontrolować ilość energii pobieranej z sieci energetycznej w godzinach szczytu.

Różne ustawienia, które wcześniej były dostępne w GNOME Tweak, trafiły do Ustawień systemowych. Znajdziesz je pod nowym panelem Multitasking, który pozwala wyłączyć gorący róg w lewym górnym rogu, zmienić rozmiar okien, przeciągając je na bok, lub ustawić z góry określoną liczbę wirtualnych obszarów roboczych.

Ustawienia systemowe zawierają również sekcję komórkową. Pojawia się tylko na urządzeniach z niezbędnym sprzętem, ale jeśli używasz GNOME na przykład na telefonie lub laptopie wyposażonym w telefon komórkowy, możesz teraz zarządzać sieciami komórkowymi tak, jak w sieci Wi-Fi.

Kalendarz obsługuje teraz importowanie plików ICS, możesz ustawić Kalendarz jako domyślną aplikację kalendarza.

Calls, aplikacja do nawiązywania połączeń głosowych pozwala teraz dodawać konta SIP i wykonywać połączenia VoIP.

Menedżer plików GNOME ma teraz możliwość tworzenia zaszyfrowanych folderów ZIP, z menu kontekstowego.

Źródło: foundation.gnome.org/2021/09/22/gnome-41-release/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.