Freespire 7.7

Freespire
Została wydana nowa wersja Freespire 7.7.

Freespire to dystrybucja systemu Linux stworzona w 2005 roku przez Andrew Betts-a, jako otwarta alternatywa komercyjnego systemu Linspire. Aktualna wersja systemu jest rozwijana przez PC/OpenSystems LLC. Freespire to open source’owy odpowiednik Linspire i Xandros, zawierający głównie komponenty libre/FOSS.

Według dewelopera, ta aktualizacja otwiera zupełnie nowy kierunek dla produktów dystrybucyjnych PC/OpenSystems LLC: Freespire, Linspire i Xandros, poprzez wprowadzenie podejścia opartego na aplikacji w chmurze. Ponieważ jest to Freespire, niniejsza kompilacja wspierająca społeczność, nie posiada dołączonych do dystrybucji aplikacji internetowych z innych źródeł (czytaj: Google, Microsoft).

Rdzeń Freespire nic się nie zmienił: nadal jest to w pełni funkcjonalny system operacyjny dla komputerów stacjonarnych; wszystkie aplikacje i zasoby repozytoriów Ubuntu są jak zawsze dostępne. Freespire nadal nie zawiera żadnych zastrzeżonych kodeków multimedialnych; oprócz korzystania z przeglądarki Google Chrome nie ma żadnych preinstalowanych aplikacji specyficznych dla danego dostawcy.

Nowe wydanie dostarcza komponenty, takie jak :
– Pulpit XFCE 4.16
– Jądro 5.4.0-80
– Synaptic
– Google Chrome 92
– DuckDuckGo ustawiony jako domyślna wyszukiwarka i strona główna
– Ice SSB
– Kpatience
– Szachy marzeń
– Klient poczty Geary
– Rytmbox
– Caja jest teraz domyślnym menedżerem plików (Thunar nadal jest w podstawowej instalacji)
– Plus kilka innych aktualizacji zabezpieczeń i funkcji

Obrazy systemu Live 64 bit można pobrać ze strony linuxiarze.pl/download_freespire

 

Powiązane wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

− 1 = 5