FreeNAS 11.3

FreeNAS
Została wydana nowa wersja FreeNAS 11.3.

FreeNAS jest bezpłatnym i otwartoźródłowym systemem operacyjnym wyposażonym w serwer NAS (Network-Attached Storage). NAS jest technologią umożliwiającą podłączenie zasobów pamięci dyskowych bezpośrednio do sieci komputerowej.

FreeNAS 11.3-RELEASE wprowadza zmiany takie jak:
– Ponownie wdrożony mechanizm replikacji, poprawia szybkość replikacji do 10 Gb (10-krotna poprawa), umożliwia wznowić obsługę nieudanych transferów, a także posiada możliwość replikacji lokalnej.
– Menedżer ACL – umożliwia konfigurację i zarządzanie listami ACL SMB bezpośrednio przez interfejs sieciowy FreeNAS.
– Kopie w tle SMB są teraz domyślnie włączone dla nowych udziałów – Uwaga: Migawki będą wyświetlane w „Zakładce poprzednich wersji” systemu Windows tylko wtedy, gdy rozmiar UŻYWANYCH migawek pokazuje zmiany w pliku.
– Utworzono repozytorium wtyczek społeczności, użytkownicy mogą teraz tworzyć i dystrybuować wtyczki od innych dostawców, które nie są oficjalnie obsługiwane przez system iXsystems.
– Zaktualizowano tłumaczenia na język czeski, francuski, japoński, rosyjski i chiński uproszczony. Ponadto proces dodawania dodatkowych tłumaczeń został znacznie ulepszony.
– Kreator iSCSI – usprawnia proces tworzenia nowych obiektów docelowych iSCSI do kilku kliknięć.
– Przegląd Systemu Alarmów – bardziej szczegółowe alerty a także elementy sterujące do ustawiania progów alarmowych.
– Aktualizacje pulpitu nawigacyjnego – początkowy pulpit nawigacyjny pokazuje teraz podgląd na żywo stanu systemu, w tym ruchu sieciowego, wykorzystania procesora/pamięci i innych.
– Obsługa NAT dla wtyczek – eliminuje potrzebę posiadania przez każdą wtyczkę dedykowanego adresu IP w sieci.
– W pełni funkcjonalny interfejs API 2.0 – obejmuje zarówno połączenia REST, jak i połączenia Websocket, dzięki czemu FreeNAS może być w pełni skryptowany i sterowany za pomocą tego samego interfejsu API, który jest używany przez interfejs WWW.
– Optymalizacje wydajności ZFS we wszystkich obszarach dla wielu różnych obciążeń.

Obraz iso FreeNAS dla maszyn x86_64 można pobrać z naszego portalu.

 

Powiązane wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *