Fedora 25

Ostatnia aktualizacja: 17th Listopad 2019, 11:39 pm

Fedora

Została wydana nowa wersja dystrybucji Fedora 25.

Fedora jest dystrybucją sponsorowaną przez firmę Red Hat i rozwijaną przez społeczność skupioną wokół projektu. Fedora Workstation jest skierowana do użytkowników komputerów domowych, twórców oprogramowania, laptopów, hobbystów, entuzjastów, studentów, etc. i dostarcza gotowy system opracowany przez społeczność.

Fedora 25 Workstation wyposażona jest w środowisko graficzne GNOME 3.22, które dostarcza dużą ilość ulepszeń i poprawek w stosunku do poprzedniego wydania.

Stary serwer wyświetlania X11 został zastąpiony przez Wayland. Jego zadaniem jest dostarczenie lepszego środowiska pracy z Fedora Workstation. Tak jak wszystkie aplikacje, może zawierć błędy. Wciąż masz możliwość wyboru starego X11, jeśli zajdzie taka potrzeba.

Fedora Media Writer umożliwia pobranie i nagranie Fedora na nośniku USB, łatwiej niż było poprzednio. Za jego pomocą możesz również pobrać i nagrać inne edycje Fedora, Spins oraz Labs.

To wydanie posiada wsparcie dla instalacji obsługi plików MP3. Jeśli będziesz chciał odtworzyć nagrania w formacie MP3, GNOME Software wykryje to i pomoże w instalacji wtyczki.

Pozostałe wydania Fedora 25 oferowane są w wersjach: KDE Plasma, Xfce, LXDE, Mate-Compiz i Cinnamon.
Fedora Labs oferuje kolekcję specjalistycznych wydań do różnych zastosowań, np: Games, Robotics, Astronomy, Jam, Design suite, Scientific, Security, SoaS (Sugar on a Stick).

Obraz systemu w wersjach Workstation, KDE, Xfce, LXDE, MATE, Cinnamon, Games, Security, SoaS oraz Design Studio można pobrać z naszego portalu

 

Powiązane wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

+ 66 = 74