Aktualności

Euro Linux 7.9

Ostatnia aktualizacja: 30 kwietnia 2022, 17:07

Została wydana nowa wersja Euro Linux 7.9.

EuroLinux to dystrybucja stworzona, rozwijana i wspierana przez firmę EuroLinux Sp. z o.o. Została zbudowana w oparciu o kod źródłowy Red Hat Enterprise Linux, co zapewnia jej zgodność z popularnymi korporacyjnymi dystrybucjami Linuksa, w tym Red Hat Enterprise Linux, Oracle Linux i CentOS.

EuroLinux 7 nadal jest objęty pełnym wsparciem technicznym, jednak ilość aktualizacji zostaje ograniczona do tych ważniejszych pakietów oraz łatek oprogramowania.

W związku z tym, że EuroLinux 7 jest w drugiej fazie utrzymaniowej, trudno spodziewać się w nim nowych, rewolucyjnych funkcjonalności. Jest to ten sam stabilny, sprawdzony system operacyjny, w którym wiele pakietów zostało zaktualizowanych lub podniesionych do wyższych wersji. Warto jednak zaznaczyć, że EuroLinux 7 w trakcie swojego życia był wielokrotnie poddawany powszechnemu agresywnemu rebase’owi, czyli uaktualnianiu pakietów do względnie świeżych, sprawdzonych i pewnych wersji.

Do najważniejszych zaktualizowanych pakietów należą:
– sssd podniesiony do bardzo aktualnej wersji 1.165
– pacemaker i stos odpowiedzialny za klastrowanie podniesiony do wysokiej wersji 1.1.23
– baza danych MariaDB podniesiona do tegorocznej wersji 5.5.68.

Przyjmuje się, że 7.9 to ostatnie mniejsze wydanie Enterprise Linuksa w wersji 7. Jedak, jak pamiętamy, 6.9 według wielu źródeł również miał być ostatnim wydaniem. Zatem możliwe, że w tej kwestii jeszcze coś się zmieni.

Obraz instalacyjne Euro Linux można pobrać ze strony projektu

 

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.