*** Linuxiarze obchodzą w tym roku 10-lecie działalności! *** Dziękujemy za wspólnie spędzone lata i zapraszamy na kolejne! ***

Edycja plików wideo w systemie Linux

acidrip
Acidrip
Prosty program do ripowania płyt wideo-DVD do formatu AVI. Pozwala na wybranie kodeków audio i wideo, rozmiaru pliku docelowego, ścieżki dźwiękowej i napisów.

linia

arista
Arista Transcoder
Program do ripowania plików wideo z możliwością wyboru formatu docelowego dla urządzeń : iPod, PSP, PSP3, komputer, odtwarzacz DVD, Nokia N Series, PDA. Posiada funkcję podglądu konwertowanego pliku.

linia

avidemux
Avidemux
Program do edycji plików wideo posiadająca większość podstawowych funkcji np. przycinanie obrazu, dodawanie i wyodrębnianie ścieżek dźwiękowych, zmiana kodeków i kontenerów audio i wideo, zapisywanie wybranej klatki w postaci pliku jpg lub bitmap i wiele więcej.

linia

devede
DeVeDe
Program służący do tworzenia płyt wideo-DVD, VCD, SVCD, CVD z dowolnego pliku wideo w formacie np. MPEG, AVI, ASF, FLV, WMV i inne. Gotową płytę można odtwarzać w tradycyjnych odtwarzaczach wideo.

linia

divfix++
DivFix++
Program do naprawy podglądu uszkodzonych lub nie pobranych do końca plików wideo w formacie AVI i MKV.

linia

dvd95
DVD95
Program służący do konwersji płyt DVD 9.4GB na 4.7GB lub do plików AVI, PSP (MPEG4). Konwertowana płyta zapisywana jest jako struktura plików lub obraz iso.

linia

dvdrip
DVD::Rip
Program do ripowania płyt wideo-DVD w locie oraz z obrazu płyty do formatu AVI, OGG, SVCD a dźwięk może być kompresowany do formatu ac3, mp3, wav. Potrafi również zgrać napisy oraz zmienić proporcje obrazu.

linia

dvdstyler
DVD Styler
Program do tworzenia płyt wideo DVD wraz z interaktywnym menu. Pozwala również na tworzenie pokazu slajdów oraz nagrywanie na płytę. Wspiera wiele formatów audio i wideo.

linia

gmerlin
Gmerlin Transcoder
Program do odtwarzania, nagrywania i ripowania plików audio i wideo dostępnych na płytach audio-CD, SVCD, DVD oraz urządzeń DVB.

linia

handbrake
HandBrake
Transkoder wideo pozwala na konwersję płyt DVD, obrazów plików wideo, plików VOB i TS oraz innych plików filmowych. Wspierane formaty wyjściowe to : MP4, MKV, MPEG-4, H.264, Theora. Obsługuje rozdziały (chapters), napisy do filmów oraz posiada podgląd na żywo.

linia

imagination
Imagination
Program do robienia pokazu slajdów zdjęć w postaci filmu DVD posiadający kilkadziesiąt efektów przejścia. Potrafi również wyeksportować plik do formatu FLV.

linia

kdenlive
Kdenlive
Edytor wideo dla środowiska KDE, który wykorzystuje FFmpeg i obsługuje formaty QuickTime, AVI, WMV, MPEG oraz FlashVideo. Ripuje pliki lokalne, płyty DVD, pliki z kamer wideo w tym HDV oraz AVCHD.

linia

kino
Kino
Program do obróbki plików wideo obsługuje wiele formatów wejściowych np. DV, Raw DV, DV AVI, WAV, MP3, Ogg Vorbis, MPEG-1, MPEG-2, MPEG-4 oraz GIF, JPEG, PNG, PPM, SVG, Targa, TIFF, XPM. Dzięki niemu możesz m.in. przekonwertować dowolny plik wideo, połączyć kilka plików w jeden dodając przejścia i efekty.

linia

lives
Lives
Edytor wideo, dzięki któremu podzielisz, połączysz, zmienisz rozmiar, format lub ilość klatek na sekundę plików wideo. Posiada wiele efektów przejścia, przycinania i nagrywania w czasie rzeczywistym.

linia

mencoder
Mencoder
Mencoder jest koderem (kompresorem) filmów, zaprojektowanym do kodowania filmów przez odtwarzacz MPlayer. Może być używany do transkodowania filmów z linii poleceń.

linia

mistelix
Mistelix
Program do tworzenia pokazu slajdów ze zdjęć i plików filmowych. Projekt możesz zapisać jako pokaz slajdów do uruchamiania na PC lub jako płytę DVD.

linia

MPxConverter
Prosty program do konwersji plików wideo dla odtwarzaczy przenośnych produkowanych w Azji. Format wyjściowy konwersji to amv.

linia

ogmrip
OGMRip
Prosty program do ripowania płyt wideo-DVD bezpośrednio z płyty lub plików zapisanych na dysku do formatów AVI, MP4, OGM i Matroska. Potrafi zapisać napisy w oddzielnym pliku w formacie srt lub vobsub.

linia

open movie editor
Open Movie Editor
Edytor wideo, dzięki któremu wykonasz podstawowe działania edycyjne na plikach wideo.

linia

openshot
OpenShot
Edytor wideo do tworzenia i edycji plików wideo, audio i obrazów. Eksportuje projekty do kilku popularnych formatów, posiada efekty przejścia oraz wiele innych przydatnych funkcji.

linia

pitivi
Pitivi
Program do tworzenia i edycji plików audio i wideo wykorzystujący GStreamer. Za jego pomocą możesz łączyć i przycinać pliki wideo, miksować ścieżki audio, dodawać przejścia, ustawiać głośność oraz ilość klatek. Posiada podgląd w czasie rzeczywistym oraz wsparcie popularnych formatów.

linia

thoggen
Thoggen
Program do konwersji plików wideo DVD z płyty lub dysku lokalnego. Projekt jest zapisywany do formatu Ogg Theora wykorzystując do tego GStreamer

linia

transmageddon
Transmageddon
Program do konwwersji plików wideo wspierający wiele formatów wyjściowych w tym dla urządzeń mobilnych.

linia

winff
WinFF
Nakładka graficzna na FFmpeg, dzięki której możesz przekonwertować pliki wideo w takich formatach jak MPEG2/4, MOV, FLV, AVI, MKV.

linia

xjadeo
Xjadeo
Program do oglądania, synchronizacji, monitorowania plików wideo oraz klipów audio.

linia

zs4
ZS4 Video Editor
Program do edycji i tworzenia filmów wykorzystujacy materiały wideo, audio i pliki graficzne. Posiada możliwość dodawania ścieżek, filtrów i efektów.

linia

 

Powiązane wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *