Multimedia

Edycja plików wideo w systemie Linux

Ostatnia aktualizacja: 20 kwietnia 2022, 13:34

acidrip
Acidrip
Prosty program do ripowania płyt wideo-DVD do formatu AVI. Pozwala na wybranie kodeków audio i wideo, rozmiaru pliku docelowego, ścieżki dźwiękowej i napisów.

arista
Arista Transcoder
Program do ripowania plików wideo z możliwością wyboru formatu docelowego dla urządzeń : iPod, PSP, PSP3, komputer, odtwarzacz DVD, Nokia N Series, PDA. Posiada funkcję podglądu konwertowanego pliku.

avidemux
Avidemux
Program do edycji plików wideo posiadająca większość podstawowych funkcji np. przycinanie obrazu, dodawanie i wyodrębnianie ścieżek dźwiękowych, zmiana kodeków i kontenerów audio i wideo, zapisywanie wybranej klatki w postaci pliku jpg lub bitmap i wiele więcej.

devede
DeVeDe
Program służący do tworzenia płyt wideo-DVD, VCD, SVCD, CVD z dowolnego pliku wideo w formacie np. MPEG, AVI, ASF, FLV, WMV i inne. Gotową płytę można odtwarzać w tradycyjnych odtwarzaczach wideo.

divfix++
DivFix++
Program do naprawy podglądu uszkodzonych lub nie pobranych do końca plików wideo w formacie AVI i MKV.

dvd95
DVD95
Program służący do konwersji płyt DVD 9.4GB na 4.7GB lub do plików AVI, PSP (MPEG4). Konwertowana płyta zapisywana jest jako struktura plików lub obraz iso.

dvdrip
DVD::Rip
Program do ripowania płyt wideo-DVD w locie oraz z obrazu płyty do formatu AVI, OGG, SVCD a dźwięk może być kompresowany do formatu ac3, mp3, wav. Potrafi również zgrać napisy oraz zmienić proporcje obrazu.

dvdstyler
DVD Styler
Program do tworzenia płyt wideo DVD wraz z interaktywnym menu. Pozwala również na tworzenie pokazu slajdów oraz nagrywanie na płytę. Wspiera wiele formatów audio i wideo.

gmerlin
Gmerlin Transcoder
Program do odtwarzania, nagrywania i ripowania plików audio i wideo dostępnych na płytach audio-CD, SVCD, DVD oraz urządzeń DVB.

handbrake
HandBrake
Transkoder wideo pozwala na konwersję płyt DVD, obrazów plików wideo, plików VOB i TS oraz innych plików filmowych. Wspierane formaty wyjściowe to : MP4, MKV, MPEG-4, H.264, Theora. Obsługuje rozdziały (chapters), napisy do filmów oraz posiada podgląd na żywo.

imagination
Imagination
Program do robienia pokazu slajdów zdjęć w postaci filmu DVD posiadający kilkadziesiąt efektów przejścia. Potrafi również wyeksportować plik do formatu FLV.

kdenlive
Kdenlive
Edytor wideo dla środowiska KDE, który wykorzystuje FFmpeg i obsługuje formaty QuickTime, AVI, WMV, MPEG oraz FlashVideo. Ripuje pliki lokalne, płyty DVD, pliki z kamer wideo w tym HDV oraz AVCHD.

kino
Kino
Program do obróbki plików wideo obsługuje wiele formatów wejściowych np. DV, Raw DV, DV AVI, WAV, MP3, Ogg Vorbis, MPEG-1, MPEG-2, MPEG-4 oraz GIF, JPEG, PNG, PPM, SVG, Targa, TIFF, XPM. Dzięki niemu możesz m.in. przekonwertować dowolny plik wideo, połączyć kilka plików w jeden dodając przejścia i efekty.

lives
Lives
Edytor wideo, dzięki któremu podzielisz, połączysz, zmienisz rozmiar, format lub ilość klatek na sekundę plików wideo. Posiada wiele efektów przejścia, przycinania i nagrywania w czasie rzeczywistym.

mencoder
Mencoder
Mencoder jest koderem (kompresorem) filmów, zaprojektowanym do kodowania filmów przez odtwarzacz MPlayer. Może być używany do transkodowania filmów z linii poleceń.

mistelix
Mistelix
Program do tworzenia pokazu slajdów ze zdjęć i plików filmowych. Projekt możesz zapisać jako pokaz slajdów do uruchamiania na PC lub jako płytę DVD.

MPxConverter
Prosty program do konwersji plików wideo dla odtwarzaczy przenośnych produkowanych w Azji. Format wyjściowy konwersji to amv.

ogmrip
OGMRip
Prosty program do ripowania płyt wideo-DVD bezpośrednio z płyty lub plików zapisanych na dysku do formatów AVI, MP4, OGM i Matroska. Potrafi zapisać napisy w oddzielnym pliku w formacie srt lub vobsub.

open movie editor
Open Movie Editor
Edytor wideo, dzięki któremu wykonasz podstawowe działania edycyjne na plikach wideo.

openshot
OpenShot
Edytor wideo do tworzenia i edycji plików wideo, audio i obrazów. Eksportuje projekty do kilku popularnych formatów, posiada efekty przejścia oraz wiele innych przydatnych funkcji.

pitivi
Pitivi
Program do tworzenia i edycji plików audio i wideo wykorzystujący GStreamer. Za jego pomocą możesz łączyć i przycinać pliki wideo, miksować ścieżki audio, dodawać przejścia, ustawiać głośność oraz ilość klatek. Posiada podgląd w czasie rzeczywistym oraz wsparcie popularnych formatów.

thoggen
Thoggen
Program do konwersji plików wideo DVD z płyty lub dysku lokalnego. Projekt jest zapisywany do formatu Ogg Theora wykorzystując do tego GStreamer

transmageddon
Transmageddon
Program do konwwersji plików wideo wspierający wiele formatów wyjściowych w tym dla urządzeń mobilnych.

winff
WinFF
Nakładka graficzna na FFmpeg, dzięki której możesz przekonwertować pliki wideo w takich formatach jak MPEG2/4, MOV, FLV, AVI, MKV.

xjadeo
Xjadeo
Program do oglądania, synchronizacji, monitorowania plików wideo oraz klipów audio.

zs4
ZS4 Video Editor
Program do edycji i tworzenia filmów wykorzystujacy materiały wideo, audio i pliki graficzne. Posiada możliwość dodawania ścieżek, filtrów i efektów.

 

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.