Download

Pobierz system operacyjny Linux, BSD, Solaris, inny

Ostatnia aktualizacja: 4 października 2024, 23:06

Aby zostać szczęśliwym użytkownikiem systemu z rodziny Linux, BSD, Solaris, UNIX lub innego otwartoźródłowego i/lub bezpłatnego, pobierz obraz systemu w postaci pliku „iso” lub „img” lub spakowanego archiwum. Aby uniknąć problemów z pobieraniem użyj jeden z dostępnych menadżerów pobierania, np. uGet, KGet lub wtyczki DownThemAll! dla przeglądarki stron www, np. Firefox.

Pamiętaj również o wybraniu właściwej wersji systemu dla Twojej architektury sprzętowej – niektórzy developerzy Linuksa wydają kilka wersji swojego systemu. Najczęściej spotykane wersje to i386, i586, i686, amd64, armhf. Możesz również pobrać system z wybranym środowiskiem graficznym co jest oferowane przez większość developerów, np.: awesome, Blackbox, bspwm, Budgie, CDE, Cinnamon, Deepin, Enlightenment, Fluxbox, GNOME, i3, IceWM, JWM, KDE, LXDE, LXQt, Manokwari, MATE, Openbox, PekWM, Pantheon, Trinity, Window Maker, Xfce…
I najważniejsza sprawa – większość dystrybucji jest dostępna za darmo.

Uwaga!
Linki do pobierania oraz witryn źródłowych znajdujące się w naszym serwisie pochodzą ze stron zewnętrznych.

Aktualizujemy je na bieżąco.

Jeśli jakiś link nie działa – zgłoś nam przez formularz kontaktowy.
Nie jesteśmy w stanie weryfikować tysięcy linków zewnętrznych.

 

 

A

B

C

 

 

Click to rate this post!
[Total: 36 Average: 4.8]

28 komentarzy do “Pobierz system operacyjny Linux, BSD, Solaris, inny

  • ja zmieniłem zdanie nt. linuxów gdy w pracy dostałem redhata. Po 3 miesiącach stwierdziłem że czas kupić sobie oryginalnego windowsa do domu bo (niestety-lub stety) Microsoftowi należy się kasa za ich system. Tak niestabilnego i awaryjnego systemu jak redhat nawet sobie nie wyobrażałem. Zwykłe notatki potrafily się wysypać i przepaść na zawsze. Dodatkowe dedykowane aplikacje wysypują się co chwila i walą zrzutami pamięci/logów etc. zawalając cały dysk do 0 i system pada na amen. Masa błędów i niedopracowań , raz ctrl+c działa raz nie – zgaduj zgadula kiedy. podłączenie zewnętrznego monitora do lapka powoduje rozstrzał okien wg losowych algorytmów – w dodatku strefy ekranu stają się nieaktywne bo rozdzielczość ekranów są inne. MASAKRA i Coś okropnego. poważnie się zastanawiam nad zmianą pracy bo nie da się na tym g… pracować. A fakt darmowego oprogramowanie linuxów w niczym nie podnosi jego wartości gdy prosta instalacja/aktualizacja sprawia ze siedzisz kilka godzin żeby potem przywrócić system do działającego stanu. wolę dać 8 stówek i nie wk.. się co chwile ze coś się zj…

    Odpowiedz
    • I przyjąć masę trojanów, wirusów reamswerów i innego badziewia. Ale oczywiście, jak zaszyfruje Ci dysk z najbardziej ważnymi dokumentami, filmami z uroczystości rodzinnych, zdjęciami Twojego dziecka, który właśnie zaczął stawiać kroki itp. to pomyślisz znowu o unix/linux. Do redhata trzeba mieć wiedzę i byle kto nie powinien zajmować się nim, bo to ciężki system. Proponuję ubuntu, kubuntu a z pewnością wybijesz sobie wywalanie kasy w system, który Ciebie inwigiluje, podatny jest na ataki, wirusy i utratę stabilności.

      Odpowiedz
    • Witam;Do Karola.Miałem podobną sytuację ,okazało się w końcu że Pc-et był uwalony.Był to polski produkt.Zmieniłem na Duński używany i wszystko śmiga jak rakieta.Co się naszukałem to moje.Ja byłem na Mincie dwa lata ,od stycznia Debian-8. Żadnych problemów. Do Windy nigdy nie wrócę…jest to program dla leniwych.O tym co robię ,to ja chcę decydować. A nie żeby za mnie decydował Pc-et.Wytrwałości życzę.

      Odpowiedz
  • Ja szukam linuxa z możliwościami programów projektowych jak cad czy drawside. Który wybrać??

    Odpowiedz
  • Gdzie pobiorę linuxa wraz ze środowiskiem graficznym razor qt?

    Dziękuję za odpowiedź 🙂

    Odpowiedz
  • szkoda że w tym zestawieniu nie ma podziału na wersje:
    1.instalacyjne
    2.live cd-dvd
    a.polska
    b.częściowo spolszczona
    c.angielska
    d.reszta świata

    Odpowiedz
    • A ja bym zrobił podział na genealogię, czyli podział na drzewo dystrybucyjne. Jak ktoś chce debiano/ubuntu-podobne to pobiera to i to, a jak pochodne redhata, czy suse, to też ma listę. Myślę, że najlepiej jakby były filtry, gdzie każdy sobie sam szuka 🙂
      Ale pewnie z czasem tak będzie 🙂

      Odpowiedz
  • trochę mało tych dystrybucji tu jest …
    nie chodzi mi o wszystkie istniejące lecz o to aby ilość distro na tej stronie zwiększyła się o ok. 1/2 tego co jest tu aktualnie 🙂

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.

Skip to content