SUSE Linux Enterprise

Ostatnia aktualizacja: 24th czerwiec 2022, 05:10 pm

Strona domowa: suse.com
Dokumentacja: suse.com/documentation/
Forum: forums.suse.com
Pochodzenie: USA
Kategoria: Desktop, Serwer
Pulpit: GNOME, KDE
Architektura: i586, x86_64, ia64, PowerPC, s390/s390x
Bazuje na: openSUSE
Użytkownik: Początkujący
Wikipedia: SUSE Linux
Nośnik: Install DVD
Instalacja:
Ostatnia stabilna wersja|wydana: 15 SP4 | 2022.06.24

SUSE Linux Enterprise to komercyjny system operacyjny, bazujący na jądrze Linux. Rozwijany od 1994 roku w Niemczech przez firmę SuSE GmbH, a następnie po przejęciu go w styczniu 2004 przez firmę Novell. W grudniu 2006 Novell oddzielił otwartą, ogólnodostępną wersję systemu, nazwaną openSUSE i rozwijaną przez społeczność z całego świata, od wydania komercyjnego, oferowanego wraz z pomocą techniczną i skierowanego do zastosowań profesjonalnych. W maju 2011 roku Novell został przejęty przez holding The Attachmate Group. Od tego momentu SUSE działa jako niezależne przedsiębiorstwo w ramach holdingu The Attachmate Group.

System SLE Server przeznaczony jest głównie dla serwerów, stacji serwerowych typu mainframe i stacji roboczych.

Nowe wersje systemu wydawane są w odstępie 2-3 lat, podczas gdy pakiety serwisowe, zawierające poprawki, łatki i aktualizacje dla wersji głównej, wydawane są co około 18 miesięcy. Produkty SUSE Linux Enterprise (w tym SLES) są znacznie dłużej i bardziej szczegółowo testowane w porównaniu z społecznościowym wydaniem openSUSE, w celu dostarczenia klientom dojrzałych i stabilnych wersji pakietów, gwarantując spełnienie określonych w subskrypcji warunków.

SUSE korzysta z menedżera pakietów RPM oraz YaST. YaST2 to przyjazny w obsłudze program instalacyjny, narzędzie do konfiguracji systemu i zarządzania pakietami w jednym, pozwalający na dostosowanie systemu do własnych potrzeb. Poza instalacją SUSE na dysku twardym, umożliwia wygodne, zautomatyzowane dodawanie, aktualizację i usuwanie programów, kontrolę usług systemowych oraz konfigurację sprzętu.

W lipcu 2018 roku brytyjska firma Micro Focus International zajmująca się oprogramowaniem zgodziła się sprzedać SUSE Linux i powiązane z nim oprogramowanie szwedzkiej grupie EQT Partners,

 
Wiadomości:

 
Więcej wyników dla -> SUSE

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.