Skywave Linux

Ostatnia aktualizacja: 7th grudzień 2020, 02:11 pm

Strona domowa: skywavelinux.com
Dokumentacja: skywavelinux.com/skywavelinux-grub2.html
Forum:
Pochodzenie: nieznane
Kategoria: Specjalistyczne
Pulpit: Unity
Architektura: x86_64
Bazuje na: Ubuntu
Użytkownik: Początkujący
Wikipedia:
Distrowatch:
Nośnik: Live DVD
Instalacja:
Ostatnia stabilna wersja|wydana: 4.1.0 | 2020.11.16

Skywave Linux to specjalistyczna dystrybucja systemu Linux, wyposażona w narzędzia służące do uzyskiwania dostępu do emisji i odbioru sygnału radiowego, wojskowego i amatorskiego, z niemal każdego miejsca na świecie, bez względu na stan sterowania mediami lub cenzury.

Skywave Linux łączy się z dużą i stale rosnącą siecią serwerów radia (SDR), dzięki czemu umożliwia uzyskanie wysokiej wydajności połączenia SDR bez konieczności posiadania dużych anten lub konfigurowania stacji na miejscu.

Jedynie co musisz zrobić, to uruchomić system na komputerze z internetem. Skywave Linux może również działać z różnego rodzaju sprzętem SDR. Pobieranie, instalowanie i konfigurowanie oprogramowania SDR może być trudne dla wielu użytkowników komputerów; Skywave Linux eliminuje kłopoty z tym związane przy pomocy zainstalowanych aplikacji, które są skonfigurowane i gotowe do uruchomienia.

Za pomocą Skywave Linux można dostroić transmisje krótkofalowe, lotnicze, morskie lub z innych sygnałów otrzymanych ze zdalnych serwerów na całym świecie. Oprogramowanie SDR jest skonfigurowane dla popularnych urządzeń, takich jak: RTL-SDR, Softrocks, Hermes i inne.

Skywave Linux bazuje na dystrybucji Ubuntu i oferowany jest tylko dla maszyn 64 bitowych.

 
Wiadomości:

 

Powiązane wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

− 1 = 4