eznixOS

Ostatnia aktualizacja: 21st grudzień 2021, 12:29 am

Strona domowa: sourceforge.net/projects/eznixos/
Dokumentacja:
Forum:
Pochodzenie: USA
Kategoria: Desktop
Pulpit: Xfce
Architektura: x86_64
Bazuje na: Debian
Użytkownik: Początkujący
Wikipedia:
Distrowatch:
Nośnik: Live DVD
Instalacja:
Ostatnia stabilna wersja|wydana: 112r1 | 2021.12.20

eznixOS jest respinem systemu Debian GNU/Linux, który zawiera narzędzie do budowania systemu live Debian i jest używane do budowania obrazu ISO eznixOS.

Ten respin został zbudowany przez skrypt bldeznix110, ale można go również zbudować identycznie, postępując zgodnie z plikami ready-howto.txt i bldeznix110-howto.txt. Proces kompilacji został całkowicie zautomatyzowany, o ile nie musisz wprowadzać żadnych zmian. bldeznix110 zbuduje kompletny respin Debian Bullseye ze wszystkimi dostosowaniami eznixOS. Jeśli chcesz wykorzystać skrypt do tworzenia własnego respinu, będziesz musiał edytować różne części skryptu. Skrypt jest udokumentowany i powinien być na tyle łatwy, aby można go było przerobić na coś osobistego dla Ciebie.

ISO zawiera wszystkie pliki związane z kompilacją eznixOS w folderze /usr/share/eznixOS110/eznix110. Wszelkie zmiany w plikach lub nazwach folderów muszą być przedstawione w skrypcie bldeznix110. Skrypt do poprawnego działania opiera się na określonych nazwach folderów i plikach. Aby uzyskać wskazówki, przeczytaj komentarze w skrypcie bldeznix110 oraz plikach ready-howto.txt i bldeznix110-howto.txt. Folder /eznix110 musi znajdować się w tym samym katalogu, co skrypt bldeznix110. Wszystko można zmienić w zależności od potrzeb, ale zmiany muszą być identyczne zarówno w skrypcie, jak i w otaczającej go strukturze folderów.

 
Wiadomości:

 

Powiązane wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *