AROS

AROS Vision

Ostatnia aktualizacja: 14 września 2023, 19:38

Strona domowa: www.aros-vision.de
Dokumentacja:
Forum:
Pochodzenie: Niemcy
Kategoria: Desktop
Pulpit: Scalos, Magellan
Architektura: m68k Amiga
Bazuje na: AROS
Wikipedia:
Distrowatch:
ArchiveOS: AROS Vision
Nośnik: Install
Instalacja:
Ostatnia stabilna wersja|wydana: 2020 | 2020.xx.xx2

Dystrybucja AROS Vision skierowana jest do użytkowników Amiga M68k. Aby uzyskać najlepsze doświadczenia z używania tej dystrybucji, zalecana jest wydajna maszyna Amiga lub emulator taki jak WinUAE.

AROS jest implementacją AmigaOS o otwartym kodzie źródłowym, w dużym stopniu kompatybilną z API 3.1.

Wersja 68k AROS (zwana AROS 68k) jest binarnie kompatybilna z plikami binarnymi Amigi. Oznacza to, że możesz rozszerzyć lub wymienić komponenty za pomocą plików binarnych Amiga 68k. W przyszłości pojawi się również linuksowa gałąź AROS z oprogramowaniem i komponentami AROS skompilowanymi pod Linuksa.

Aktualne wersje AROS Vision bazują na AROS 68k. Obecnie na AROS-ie są trzy różne pulpity: Wanderer (natywny pulpit AROS), Scalos i Magellan. AROS Vision oferuje wersje bazujące na Scalos i Magellan.

Dodane funkcje:
– Dodano narzędzia – Zawiera wiele narzędzi i towarów, w tym wygaszanie ekranu, przechwytywanie ekranu, szyfrowanie i deszyfrowanie plików i wiele więcej.
– Wyrafinowana konfiguracja Magellana i Scalos – Wiele predefiniowanych typów plików, które oferują opcje po kliknięciu prawym przyciskiem myszy. Oferuje m.in. wiele opcji konwersji nawet w przypadku egzotycznych formatów.
– Wstępnie skonfigurowany odtwarzacz i przeglądarka – Wiele formatów jest wyświetlanych lub odtwarzanych po podwójnym kliknięciu. Dotyczy to wielu formatów obrazu (np. iff), dźwięku lub wideo, ale także archiwa otwierają się poprzez podwójne kliknięcie.

 
Wiadomości:

 

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.