Apelujemy o pomoc

Ostatnia aktualizacja: 4th Październik 2019, 08:21 pm

Donate Jak rok temu, tak i teraz prosimy Was o pomoc.

Wielkimi krokami nadchodzi kolejny termin płatności.

Do 09.11.2015r. musimy jeszcze zgromadzić i zapłacić za serwer kwotę 1200zł.
Koszty za domeny: Linuxiarze, SparkyLinux i ArchiveOS (190zł.), a także internet (70zł./m-c.), energię, etc. już ponieśliśmy.

Niestety, co roku koszty te zwiększają się.

Nasz portal w dalszym ciągu działa non-profit, choć wolelibyśmy, aby było inaczej, lecz ciągły brak funduszy mocno ogranicza nas w działaniach na rzecz Open Source.
Dlatego wciąż apelujemy, iż:
Waszego wsparcia potrzebujemy przez cały rok, nie tylko w momencie zbiórki na serwer!

Oczywiście w ciągu roku zdarzają nam się maile z pytaniami typu: jak nam pomóc czy, na które konto przesłać wsparcie i/lub co napisać w temacie. Niestety, na pytaniach przeważnie się kończy. Przez cały rok (miesiąc po miesiącu) dofinansowujemy portal z własnego – bardzo skromnego budżetu. Jest nam ciężko, bo pieniędzy z reklam coraz mniej.

My Was nie pytamy, czy Wam pomóc – my po prostu Wam pomagamy, w miarę naszej wiedzy i posiadanego czasu. Nie raz zachodzimy w głowę w poszukiwaniu najlepszego rozwiązania dla Waszych zapytań i problemów na forum i nie tylko. Jeśli czasem zdarzy się, iż nie otrzymacie od nas odpowiedzi, to nie znaczy, że nie chcemy Wam pomóc, ale najzwyczajniej na świecie, nie wiemy jak – jesteśmy tylko ludźmi. Jeśli rozwiążecie swój problem – opiszcie go na forum – na pewno inni też na tym skorzystają.

Ktoś słusznie powiedział, iż największym problemem serwisów linuksowych jest fakt, że jest to praca na pełen etat.
Przyznajemy – to prawda.

Abyście Wy mięli wszystko za darmo – my musimy włożyć bardzo dużo swojej pracy, wiedzy, pieniędzy, a przede wszystkim czasu potrzebnego do pracy na portalu.

Pracujemy dla Was przez cały rok (świątek, piątek i niedziela), nie raz zarywając noce. Pracujemy nawet podczas naszego bardzo krótkiego urlopu u rodziny na działce. Większość osób uważa, że jak to portal internetowy, to można pracować wszędzie i na okrągło, więc mailują cały rok, a my nie bacząc na okoliczności, w jakich się znajdujemy (urlop, nie urlop) – odpowiadamy na maile, robimy wpisy czy moderujemy katalog – krótko mówiąc – dajemy z siebie wszystko. Zmagamy się z przeciwnościami losu, choć czasem jest to bardzo trudne, zwłaszcza, gdy musimy poradzić sobie z zadaniami czysto technicznymi, wymagającymi wiedzy z zakresu informatyki i programowania. Nie stać nas na zatrudnienie programisty. Wszystko, co znajduje się na naszych serwisach, jak również ich wygląd jest efektem naszej ciężkiej kilkuletniej pracy. Wszystko po to, by podzielić się naszą wiedzą z tymi, którzy jej potrzebują.

Niestety, nasza praca nie jest współmierna do wpływów z reklam, ponieważ większość z Was uważa, iż to co jest związane z Linuksem powinno być za darmo i celowo blokuje nasze reklamy, ignorując w ten sposób nas i naszą pracę. Czasem nawet otrzymujemy od Was złośliwe i napastliwe maile z powodu wyświetlających się reklam na naszych serwisach. Rozumiemy to niezadowolenie, ale reklamy były, są i będą – obecnie nie możemy z nich zrezygnować. Moglibyśmy zrezygnować z reklam tylko wtedy, gdyby każdy z Was co miesiąc wpłacałby choć 5 zł. za korzystanie z naszej pracy, wiedzy i porad. To bardzo niewiele dla jednej osoby, a dla nas to ogromna kwota, która mogłaby mocno wesprzeć naszą pracę, jak również pomóc w fundowaniu nagród w konkursach. Na chwilę obecną reklamy w bardzo malutkiej części rekompensują nam comiesięczne koszty ponoszone na prowadzenie tak dużego serwisu, jakim jest Linuxiarze.pl oraz niedawno powstałego ArchiveOS.org. Co miesiąc wydajemy setki złotych na: internet, prąd, sprzęt, który czasem się psuje, etc. Pieniądze z reklam nie pokrywają wszystkich naszych kosztów, jak chociażby pracy nad systemem SparkyLinux, nie wspominając już o produkcji i bezpłatnym rozdawaniu gadżetów, o które pytacie nas w mailach.

Lubimy pomagać i pomagamy nie tylko ludziom. Na co dzień podpisujemy wiele petycji ze strony Care2, wspieramy drobnymi cegiełkami fundacje pro zwierzęce, lecz wierzcie – czasem bywa to bardzo trudne szczególnie, jak nie potrafi się pomóc samemu sobie, dlatego tak bardzo potrzebujemy Waszego wsparcia, aby nasze wspólne miejsce mogło przetrwać jeszcze przez wiele, wiele lat i mogło służyć pomocą następnym pokoleniom Linuksiarzy, których stale przybywa, dlatego gorąco prosimy Was o pomoc.

Postęp zbiórki będzie widoczny na pasku, w prawym panelu naszej strony.

Z góry bardzo dziękujemy za zrozumienie i wsparcie.
Aneta i Paweł
Linuxiarze.pl

 

Powiązane wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

43 − 42 =