antiX 13.2
Ostatnia aktualizacja: 14 maja 2022, 13:41
antiX jest lekką i szybką dystrybucją Linux zbudowaną na Debianie i przeznaczoną zarówno na stare, jak i nowe komputery. Może być uruchomiony na maszynach wyposażonych w procesor PII, 128 MB pamięci RAM i 128MB partycji wymiany SWAP. Instalacja na dysku twardym wymaga 2.2GB powierzchni dyskowej. antiX 13.2 jest drugą aktualizacją systemu z linii 13.x bazującą na Debianie z gałęzi stabilnej „Wheezy”. Nowe obrazy iso dostarczają m.in.: Naprawiono kilka błędów: Repozytoria AntiX zostały podzielone na dwa oddzielne: stabilne i testowe. Aby zaktalizować system, wpisz polecenie: Obrazy iso dystrybucji antiX można pobrać z naszego portalu
– jądro Linux 3.7.10 ze wsparciem zRAM
– usunięto pakiety: alsa-oss, exoodle, gigolo, mhwaveedit, ndisgtk,ndiswrapper-common, ndiswrapper-utils, nfs-common, osmo, oss-compat, pyneighborhood, rpcbind, zukitwo-themes
– dodano nowe pakiety: bleachbit, firmware-ipw2x00, photoprint
– Connectshares – kilka ulepszeń i poprawek
– naprawiono zepsutą opcję zapisu ustawień osobistych systemu Live (persistence), która nie działała prawidłowo z opcją toram
– naprawiono stary błąd repozytoriów w wersji 32 bit full
– naprawiono kilka błędów w menu jwm
– zmiana poziomu głośności jest teraz zapisywana, jeśli używasz persistence
apt-get update && apt-get dist-upgrade
@sparkyfan
Używam AntiX’a na codzień – ale z internetem przez ethernet. System ten, jak każdy inny, ma swoje słabe punkty. Nigdy nie konfigurowałem połączenia przez kartę SIM, nie potrafię ci pomóc. Mój wpis był właśnie ostrzeżeniem, iż AntiX nie jest dla newbie i wymaga własnego (sporego) wkładu w dostrojenie.
Moja rada: czytać MAN-y, guglać wiele, także w angielskim…
Ratus,
zechciałbyś napisać kilka podstawowych rad dla osób zainteresowanych podstawową konfiguracją, ucywilizowaniem antiXa, a jednocześnie mało biegłych w komputerologii? Mnie np. nie udaje się uzyskać w tym systemie połączenia z internetem przez kartę SIM w modemie – podczas konfiguracji komputer rozpoznaje sieć, jest sygnał – po czym uparcie i nieskutecznie chce nawiązać połączenie przez Wi-fi – i tak w kółko… A szkoda, bo system działa niewiarygodnie szybko.
Uwaga! System nie używa żadnych wersji GNOME, KDE czy XFCE! Można wybierać między managerami okien IceWM, Fluxbox, Jwm, dwm oraz wmii.
Te dwa ostanie tylko dla desperatów i hardcorowców!
Zwolennicy IceWM będą zadowoleni, jeśli wiedzą jak „od palca” modyfikować pliki w ~/.icewm, mechanizmy „automagiczne” systemu mogą sie okazać niewystarczające.
Po własnym szlifie i dociągnięciu brakujących aplikacji, otrzymuje się szybki, lekki i stabilny system. Bez gwizdków i bajerów!