*** Linuxiarze obchodzą w tym roku 10-lecie działalności! *** Dziękujemy za wspólnie spędzone lata i zapraszamy na kolejne! ***

Zorin OS 6 Educational i Gaming

Zorin OS
Artyom Zorin poinformował o wydaniu nowej wersji Zorin OS 6 „Educational” i „Gaming”.

Zorin jest dystrybucją zbudowaną na Ubuntu i skierowaną do początkujących użytkowników Linuksa. Interfejs graficzny zbliżony jest wyglądem do MS Windows XP lub 7 (do wyboru). Posiada preinstalowane kodeki, wtyczki i programy o zamkniętym kodzie źródłowym, które mogą ułatwić przesiadkę z innego systemu na Linuksa.

Zorin OS 6 dostarcza nowy pulpit nazwany „Zorin Desktop” oraz „Zorin Look Changer”. Umożliwia on przełączenie pulpitu w wersji „Educational” na GNOME 2 lub interfejs graficzny zbliżony wyglądem do pulpitu Windows XP lub 7. Wersja „Gaming” umożliwia przełączanie wyglądu pulpitu pomiędzy interfejsem Mac OS X, Unity i Windows 2000. Zorin OS 6 wyposażony jest w najnowsze oprogramowanie open-source, takie jak GTK3, zestaw aplikacji GNOME 3, Compiz Window Manager, jądro Linux 3.2.

Edycja „Educational” zawiera wiele programów ukierunkowanych edukacyjnie dla szkół podstawowych, ponadpodstawowych i wyższych, dostarczając możliwość „elektronicznej” nauki.

Edycja „Gaming” zawiera najlepsze gry dostępne dla platformy Linux oraz emultory działające „out-of-the-box”.
Wersja „Gaming” dostępna jest po wpłaceniu darowizny w wysokości 7$.

Informacje o wydaniu przeczytasz także na oficjalnej stronie projektu.

Obrazy płyt dla architektury 32 bitowej gotowe są do pobrania

 

Zorin OS 6 Educational

 

Powiązane wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *