Aktualności

Zlot – relacja i zdjęcia

Ostatnia aktualizacja: 15 maja 2022, 12:41

Zlot Linuxiarzy 01 czerwca 2013 roku na terenach rekreacyjnych osiedla Chomiczówka, przy ul. Pabla Nerudy w Warszawie odbył się „Zlot Linuxiarzy”.

Była to impreza plenerowa, połączona z Dniem Dziecka.
Kapryśna pogoda płatała figle. Na przemian świeciło słońce, padał deszcz oraz wiał silny wiatr. Impreza stała pod znakiem zapytania. Warunki pogodowe jednak nie zniechęciły jej uczestników do przybycia i zabawy. Entuzjastów wolnego oprogramowania nie brakowało. Spora grupa osób mówiła nam, że zna Linuksa i go używa. Pozostałych uczestników czynnie (poprzez materiały reklamowe i rozmowy) zachęcaliśmy do korzystania z Linuksa w myśl akcji „Polub Pingwina”.

Największym zainteresowaniem wśród dzieci i młodzieży cieszyły się balony z logo naszego portalu. Spotkaliśmy się również z Linuxiarzami, z którymi na co dzień mieliśmy kontakt przez maila. Rozmawialiśmy o Linuxie i na tematy prywatne.

Spotkanie nieco utrudniał deszcz i silny wiatr. Naszym namiotem miotało jak statkiem w czasie sztormu, pomimo tego humory dopisywały.

Zlot Linuxiarzy    Zlot Linuxiarzy    Zlot Linuxiarzy    Zlot Linuxiarzy

Zlot Linuxiarzy    Zlot Linuxiarzy    Zlot Linuxiarzy    Zlot Linuxiarzy

Zlot Linuxiarzy    Zlot Linuxiarzy    Zlot Linuxiarzy    Zlot Linuxiarzy

Podziękowania dla:

• Prezesa TKKF „Chomiczówka” Jacka Bączkowskiego za udostępnienie placu pod stoisko
• Naszych gości specjalnych: Michała „ryśka” Woźniaka z Fundacji WiOO i Marcina „sirmacika” Karpezo z Wolna Kultura.pl
• Rolanda, Kasi, Łukasza i Leszka „urbeka” Gromelskiego za pomoc na stoisku.

 

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

5 komentarzy do “Zlot – relacja i zdjęcia

 • Dziękuję za pozdrowienia. Liczę, że kolejny zlot linuxiarzy spowoduje napływ dużego grona fanów ( zapraszamy nieśmiałych ) :)) i będzie większa moc atrakcji. Żeby tak się stało warto, aby każdy dołożył jakąś cegiełkę doceniając wysiłek twórców portalu. Z pewnością łatwo jest korzystać, a nie każdy wie ile to godzin spędzonych przed monitorem. Zapraszam też fanów zdrowego jedzenia na forumdieta pl

  Odpowiedz
 • Od zawsze wiadomo, że największą siłą Linuksa jest Społeczność. Nieważne jakiej dystrybucji używamy, ważne że potrafimy się porozumiewać i skupić wokół Wolnego Oprogramowania. Cieszę się, że mogę się identyfikować z gronem fajnych ludzi związanych z portalem Linuxiarze.pl
  Pozdrawiam wszystkich!

  Odpowiedz
 • Pomysł na połączenie imprezy z okazji „Dnia Dziecka” ze zlotem idealny, gdyż korzystając z imprezy masowej jaką jest odbywająca się cyklicznie na Bielanach impreza, można dotrzeć z promocją wolnego oprogramowania do szerokiej rzeszy zwykłych ludzi, którzy czasem nawet nie pomyśleli, że jest coś na tyle rozwiniętego co może stanowić alternatywę dla wszechobecnego windows. Zlot ludzi, którzy już sympatyzują z LINUXEM jest okazją do poznania się od tej „lepszej” ludzkiej strony, wymiany doświadczeń i wspólne starania do upowszechniania i promocji LINUX-a. Uczestniczyłem w tym zlocie i zdaję sobie sprawę, że przy bardzo małym zaangażowaniu ludzi i środków nie jest łatwo zrobić coś z rozmachem, więc tym bardziej gratuluje organizatorom, że udało się to zorganizować i tym samym zrobic pierwszy krok, który mam nadzieję zapoczątkuje cykliczność i powtarzalność takich inicjatyw, do których chętnie się przyłączę i w miarę możliwości postaram się pomóc o ile będę potrafił:)

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.