Aktualności

Zenwalk Linux 221106

Została wydana nowa wersja Zenwalk Linux Current 221106.

Dystrybucja Zenwalk Liux powstała w 2004 roku pod nazwą Minislack. Została zbudowana przez Jean-Philippe Guillemina na bazie Slackware. Domyślnym środowiskiem graficznym jest Xfce.

Od 18 lat Zenwalk kieruje się tą samą wytyczną: będąc jedynym w 100% zoptymalizowanym systemem w 100% kompatybilnym ze Slackware.

Większość pakietów została przebudowana i zaktualizowana.

Główną zmianą w projekcie Zenwalk w ostatnim czasie jest powrót Mozilla Firefox jako głównej przeglądarki, z powodu braku ulepszeń, zwłaszcza problemów z wydajnością i niestabilnością w Chromium. Według dewelopera, prywatność można łatwiej osiągnąć dzięki Mozilla Firefox.

Narzędzie do pakowania Zenwalk „SlackBuild” zostało również zaktualizowane, dzięki czemu pozwala teraz na budowanie pakietów Slackware z dowolnego źródła tarballa bez żadnej konfiguracji, a także z dowolnego pliku binarnego Debiana .DEB, o ile używa tego samego zestawu narzędzi i współdzielonych bibliotek co Zenwalk, a także z dowolnego adresu URL Github.

Zostały również wprowadzone pewne ulepszenia w Netpkg : wspierający wielorepozytorium, świadomy zależności, system zarządzania pakietami.

Obraz systemu dla maszyn 64 bitowych można pobrać z naszego portalu

 

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.