Zapraszamy na XI P.I.W.O.

Ostatnia aktualizacja: 4th październik 2019, 08:27 pm

P.I.W.O
To już jedenasta edycja Poznańskiej Imprezy Wolnego Oprogramowania – jednego z najpopularniejszych polskich wydarzeń środowiska FLOSS. Organizatorom P.I.W.O. od zawsze przyświeca idea aktywizacji kreatywnych jednostek i promocji innowacyjnych pomysłów informatycznych rozwijanych zgodnie z filozofią otwartego oprogramowania.

Od czasu pierwszej edycji P.I.W.O. w roku 2004, konferencja gościła liczne rzesze prelegentów związanych z ruchem wolnego oprogramowania, wśród których nie zabrakło zagorzałych linuksowców, hakerów, specjalistów od sieci komputerowych, a także entuzjastów Open Hardware.

Tegoroczna edycja P.I.W.O. to nie tylko prelekcje, ale także warsztaty – najlepszy sposób, by w praktyce zapoznać się z niektórymi możliwościami, jakie otwiera wolne oprogramowanie. Dla zainteresowanych grafiką mamy warsztaty popularnego programu Inkscape, zaś koderzy będą mieli okazję zapoznać się z Emacsem i Pythonem.

Nie zabraknie prelekcji, które obok tematów związanych z Linuksem i tajnikach jego bezpieczeństwa, poruszą także m.in. zagadnienia baz danych, testowania oprogramowania, a także inteligentnych pojazdów. Wszystko w duchu FLOSS – Free/Libre/Open-Source Software.

Dla najwytrwalszych, na zakończenie P.I.W.O. zapraszamy na LAN Party – okazję na rozrywkowe zwieńczenie dnia z wykorzystaniem gier dostępnych na wolnych licencjach.

Zapraszamy do uczestnictwa wszystkich miłośników wolnego oprogramowania i pokrewnych tematów. Widzimy się 10 października w Poznaniu!

Więcej informacji, rejestracja, agenda: piwo.informatyka.org

Poznańska Impreza Wolnego Oprogramowania
10 października 2015 r.
Centrum Wykładowo-Konferencyjne Politechniki Poznańskiej
ul. Piotrowo 2, Poznań

Kontakt z organizatorem:
piwo2015@googlegroups.com

 

Powiązane wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.