Włoski Departament Obrony oszczędzi miliony przenosząc się na LibreOffice

Wiadomości ze świata
Włoski Departament Obrony zaoszczędzi około 29 milionów Euro, w ciągu kilku kolejnych lat, dzięki migracji z Microsoft Office na LibreOffice.
LibreOffice jest najbardziej popularną, bezpłatną i otwarto źródłową alternatywą dla Microsoft Office.

Decyzja migracji Ministerstwa Obrony nie jest jedyną. Wiele organizacji rządowych Europy decyduje się na otwarto źródłowy pakiet, głównie ze względu na koszt licencji programów zamknięto źródłowych. Francuskie miasto Toulouse jest jednym z takich przykładów.

Sileocop

Włoskie Ministerstwo Obrony i stowarzyszenie LibreItalia podpisały w zeszłym roku porozumienie. Dzięki niemu, pakiet biurowy LibreOffice będzie używany we wszystkich biurach Ministerstwa. LibreItalia – organizacja non-profitowa, która promuje LibreOffice, pomoże włoskiemu Ministerstwu Obrony w szkoleniach pracowników biur w całym kraju.

Projekt migracji na LibreOffice nazwany został LibreDifesa.

Dzięki projektowi LibreDifesa ponad 100.000 desktopowych maszyn ministerstwa zostanie poddanych migracji z Microsoft Officna na LibreOffice. Do końca roku 2017 planowana liczba migracji ma wynieść 75.000, a pozostałe 25.000 zostanie wykonane do roku 2020. Jest to największa akcja wdrażania LibreOffice w Europie.

Jak wypowiedział się generał Camillo Sileo, Deputy Chief departamentu VI, migracja jest obliczona na oszczędzenie około 26-29 milionów Euro.
Generał również dodał:

Jak do tej pory, migracji poddano około 5.000 maszyn i nie odnotowaliśmy żadnych poważnych problemów. Jeśli jest to wykonywane prawidłowo, migracja na LibreOffice jest mniej ciężka niż można sobie wyobrazić. Ludzie są nastawieni entuzjastycznie, zaangażowani i pomocni. Dzieląc się wszystkim, czym możemy, będąc prześwietlanym i współpracując blisko ze społecznością LibreOffice, mamy nadzieję, że nasze mocne przesłanie dotrze do obywateli i stanie się cennym przykładem dla innych agencji publicznych.

Wysiłki Document Foundation odnośnie stworzenia LibreOffice jako realnej alternatywy dla Microsoft Office przynoszą teraz efekty. Szczery entuzjazm wolontariuszy LibreOffice przekształcił się w jeden z najbardziej znanych i udanych projektów otwarto źródłowych.

Źródło: http://itsfoss.com/italian-military-switching-libreoffice/

 

Powiązane wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *