Ubuntu 21.10 EOL

Ostatnia aktualizacja: 14th lipiec 2022, 05:51 pm

14 lipca 2022 roku zostało zakończone wsparcie dla Ubuntu 21.10 „Impish Indri”.

Ubuntu 21.10 jest wydaniem o krótkim czasie wsparcia, obejmującym 9 miesięcy od dnia jego wydania, co miało miejsce w październiku 2021 roku. Jeśli wciąż posiadasz tę wersję zainstalowaną, to powinieneś zaktualizować Ubuntu do następnej wersji, w tym przypadku do 22.04 LTS.

Osoby korzystające z tej wersji nie będą otrzymywać więcej poprawek błędów, krytycznych poprawek bezpieczeństwa ani aktualizacji aplikacji.

Ponieważ Ubuntu 21.10 jest dostarczane z aplikacją Mozilla Firefox Snap, prawdopodobnie użytkownicy Impish nadal automatycznie uzyskują nowe wersje przeglądarki za pośrednictwem Snap Store przez jakiś czas. Rzeczywiście, jedną z reklamowanych zalet Snapów jest to, że umożliwiają użytkownikom nieobsługiwanych wersji Ubuntu dalsze korzystanie z nowoczesnego oprogramowania.

Ubuntu 21.10 było godnym uwagi wydaniem. Oprócz Firefox Snap była to pierwsza wersja z pulpitem GNOME 40 (a dokładniej jego adaptacją i modyfikacją Ubuntu). Choć nie tak dopracowana i wydajna, jak wersja waniliowa znaleziona w innych dystrybucjach, była to solidna pierwsza próba.

Jak zaktualizować Ubuntu 21.10 do 22.04?
W terminalu, poleceniem:
sudo do-release-upgrade

To polecenie sprawdza, czy jest nowa wersja, wyłącza wszystkie PPA innych dostawców i przepisuje listę apt systemu, aby wskazywać na gałąź „jammy” (skąd pobiera zaktualizowane pakiety wymagane do ukończenia aktualizacji).

Podczas gdy większość aktualizacji odbywa się automatycznie, nie zostawiaj systemu całkowicie, ponieważ zależnie od konfiguracji, może być konieczne naciśnięcie Y lub N, aby zaakceptować nadpisanie konfiguracji pakietu podczas procesu.

Po zakończeniu po prostu uruchom ponownie system, gdy pojawi się monit, aby cieszyć się nową wersją Ubuntu 22.04 Jammy Jellyfish.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.