Trisquel GNU/Linux 9.0

Trisquel GNU/Linux
Została wydana nowa wersja Trisquel GNU/Linux 9.0 o nazwie kodowej „Etiona”.

Trisquel to dystrybucja Linux, która opiera się na jądrze Linux-libre. Jest całkowicie pozbawiona pakietów i sterowników własnościowych. Projekt Trisquel został zapoczątkowany na hiszpańskim Uniwersytecie Vigo i jest rozwijany przez społeczność zgromadzoną wokół projektu.

Trisquel 9.0 „Etiona” to jak dotąd. według deweloperów, najbardziej dopracowane wydanie, dzięki wkładowi bardzo zaangażowanego zespołu wolontariuszy. To wydanie jest dostępne w kilku wersjach:
– Pulpit MATE, domyślny. Oparty na popularnym forku GNOME 2.x, ta edycja zapewnia klasyczne środowisko graficzne pasujące do doświadczeń użytkowników poprzednich wydań Trisquel.
– Trisquel Mini, lekka wersja dla starszych maszyn i netbooków. Oparty na środowisku graficznym LXDE i szeregu aplikacji oszczędzających zasoby, aby ożywić sprzęt.
– Triskel działający w środowisku KDE, doskonały do ​​dostosowywania projektu i wyglądu z drobnymi szczegółami.
– Obraz instalacji sieciowej Trisquel, aby wdrożyć za pomocą interfejsu instalacyjnego wiersza polecenia, idealnego dla serwerów i zaawansowanych użytkowników.
– Trisquel TOAST, oparty na platformie edukacyjnej Sugar, zawiera dziesiątki zajęć edukacyjnych dla dzieci.

Pomimo dłuższego niż zwykle czasu wydania, wszystkie pakiety są w pełni aktualne z długoterminowymi aktualizacjami wsparcia i poprawkami bezpieczeństwa. Domyślna przeglądarka internetowa „Abrowser”, oparta na prywatności przeglądarki Mozilli, dostarcza najnowsze aktualizacje, aby zapewnić doskonałe wrażenia podczas przeglądania. Backporty zapewniają rozszerzoną obsługę sprzętu i inne korzyści, takie jak nowszy LibreOffice i wiele innych narzędzi.

Obrazy płyt Trisquel dla maszyn i686 oraz amd64 można pobrać z naszego portalu.

 

Powiązane wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

− 1 = 3