Thunderbird 102

Został wydany klient poczty elektronicznej Thunderbird 102, który jest wyposażony w nowe, bardzo pożądane funkcje.

Thunderbird 102 zawiera odświeżone ikony, kolorowe foldery i ulepszenia poprawiające jakość życia, takie jak przeprojektowany nagłówek wiadomości. Wprowadza zupełnie nową książkę adresową, która przybliża do osób, z którymi się komunikujesz. Dodatkowo dostępne są przydatne nowe narzędzia, które pomogą Ci zarządzać danymi, szybciej poruszać się po aplikacji i zwiększyć produktywność.

Nowa książka adresowa

Nie komunikujesz się z kontaktami, komunikujesz się z ludźmi, dlatego Thunderbird 102 zapewnia jedno z najlepszych narzędzi do lepszego śledzenia i interakcji ze wszystkimi ważnymi osobami w Twoim życiu.

Jedną z głównych funkcji Thunderbirda 102 jest nowa książka adresowa, która stanowi pierwszy z wielu kroków w kierunku nowego, zmodernizowanego kierunku UX/UI Thunderbirda. Przeprojektowana książka adresowa zapewnia przejrzystą prezentację wizualną i kilka nowych pól informacyjnych, które pomogą Ci lepiej zrozumieć, z kim się komunikujesz. Jest również zgodny ze specyfikacją vCard, branżowym standardem zapisywania kontaktów. Jeśli Twoja aplikacja (np. Kontakty Google) lub urządzenie (np. smartfon z Androidem) może eksportować istniejące kontakty do formatu vCard, Thunderbird może je bezproblemowo zaimportować. Wreszcie, nowa Książka Adresowa działa jak jeden punkt startowy do przesyłania wiadomości lub tworzenia wydarzeń z każdym z Twoich kontaktów.

Nowy pasek narzędzi Spaces

Thunderbird zawiera teraz centralny pasek narzędzi Spaces, który zapewnia szybki i łatwy dostęp do najważniejszych czynności w aplikacji: Za pomocą jednego kliknięcia możesz nawigować między Pocztą, Książką adresową, Kalendarzem, Zadaniami, Czatem i zainstalowanymi dodatkami. A jeśli masz ochotę dostosować Thunderbirda do swoich osobistych preferencji, jest też przycisk Ustawienia!

Nowy kreator importu/eksportu

Przenoszenie kont i danych do i z Thunderbirda powinno być dziecinnie proste! Wcześniej wymagało to instalacji i korzystania z dodatków, ale zespół Thunderbirda z radością dzieli się tym, że jest to teraz podstawowa, wbudowana funkcja. Kreator krok po kroku zapewnia kontekstowe środowisko z przewodnikiem dotyczące importowania ważnych danych. Oznacza to, że przejście z Outlooka, SeaMonkey lub innej instalacji Thunderbirda jest łatwiejsze niż kiedykolwiek.

Przeprojektowany nagłówek wiadomości

Jedną z głównych filozofii rozwoju Thunderbirda 102 było robienie więcej za mniej. Teraz, podczas czytania wiadomości e-mail, przeprojektowany nagłówek wiadomości pozwala skupić się na tym, co ważne, ponieważ podkreśla ważne informacje. Jest również bardziej responsywny i łatwiejszy w nawigacji. Ponadto możesz „oznaczać gwiazdką” ważne wiadomości z samego nagłówka i konwertować je na wydarzenie w kalendarzu lub zadanie.

Obsługa czatu Matrix

Zespół Thunderbirda uwielbia open source i otwarte standardy, dlatego w Thunderbirdzie 102 znajdziesz wsparcie dla popularnego, zdecentralizowanego protokołu czatu Matrix w Thunderbird 102. Matrix zapewnia bezpieczną komunikację, VOIP i możliwości przesyłania danych i szybko rozszerza swój zestaw funkcji.

Ważne!
Nie jest możliwa automatyczna aktualizacja Thunderbird 91.x do 102 – jeśli używasz paczki Thunderbird z serwera Mozzilla, należy pobrać nową wersję 102 i zastąpić nią starą. W przypadku zainstalowanej paczki od opiekuna pakietu w Twojej dystrybucji, należy poczekać na aktualizację.

Źródło: blog.thunderbird.net/2022/06/thunderbird-102-released-a-serious-upgrade-to-your-communication/

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.