Aktualności

siduction 2022.1.1

Ferdinand Thommes poinformował o wydaniu siduction 2022.1.1 o nazwie kodowej „Masters of War”.

siduction jest społecznościowym forkiem dystrybucji aptosid i bezpośrednio bazuje na pakietach Debiana z gałęzi niestabilnej „Sid”.

To wydanie bazuje na pakietach Debiana Sid z 8 marca 2023 r. Siduction 2022.1 miał pewne problemy z nowo wprowadzoną funkcją migawki podczas używania Btrfs jako systemu plików, które były trudne do rozwiązania, ale zostały naprawione dzięki pracy Axela Konrad (akl). Ponadto siduction 2022.1.1 odzwierciedla zmienioną listę źródeł ze względu na nową politykę Debiana dotyczącą obsługi niewolnego oprogramowania firmware. Ponadto, oprócz wielu aktualizacji pakietów, dostępny jest Linux kernel 6.2.2 i KDE Plasma 5.27.2.

»Masters of War« ma do zaoferowania całkiem sporo nowych funkcji, które, okażą się wystarczająco ekscytujące do wypróbowania. »Masters of War« używa Linuksa 6.2.2 jako jądra i oferuje obrazy z KDE Plasma jako główne wydanie, jak również LXQt, Xfce, Xorg i noX. Nadal będą oferowane nieoficjalne kompilacje dla GNOME, Cinnamon i MATE na stronie testbuilds.siduction.org.

KDE Plasma jest dostępne w wersji 5.27.2, wraz z KDE Frameworks 5.101 i KDE Gear 22.12. Xfce 4.18 zostało wydane około dwa tygodnie temu i zostało włączone do tego wydania. LXQt jest w wersji 1.2.0.

Nowe obrazy iso zawierają również:
– chroot-helper – narzędzie do chrootowania się do systemu i jego naprawy
– Nala jako interfejs dla interfejsu menedżera pakietów Debiana apt.
– zintegrowanego snappera do obsługi migawek, jeśli instalujesz siduction na btrfs.

Obrazy systemu Live 64 bit można pobrać z naszego portalu

 

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.