Aktualności

Red Hat Enterprise Linux 8.5

Ostatnia aktualizacja: 30 kwietnia 2022, 15:47

Została wydana nowa wersja Red Hat Enterprise Linux 8.5.

Red Hat Enterprise Linux jest komercyjną dystrybucją Linuksa skierowaną do odbiorców biznesowych.
Red Hat Enterprise Linux jest wydawany w wersji serwer i desktop.
Wersja serwer dostępna jest dla maszyn klasy: x86 i x86_64, Itanium, PowerPC oraz IBM.
System dla desktopów dostępny jest dla architektury procesorów x86 i x86_64.

Red Hat Enterprise Linux (RHEL) 8.5 jest teraz ogólnie dostępny (GA) i zawiera nowe funkcje i ulepszenia, które pomagają usprawnić wdrożenia, zoptymalizować wydajność i ograniczyć ryzyko w środowiskach. Niezależnie od tego, czy wdrażasz RHEL on-prem, w chmurze, na urządzeniach stacjonarnych — czy też wszystkie powyższe — RHEL 8.5 ma ulepszenia, które użytkownicy będą chcieli zagłębić.

Ulepszenia kontenerów Linux w RHEL 8.5

RHEL 8.5 kontynuuje tradycję nowych funkcji i ulepszeń do obsługi kontenerów Linux. Ta wersja wprowadza narzędzia, które zwiększą elastyczność i zmniejszą tarcie podczas uruchamiania Podmana w szerszym zakresie środowisk.

Konteneryzowany Podman — Obraz kontenera Podmana RHEL 8 (rhel8/podman) jest teraz dostępny w wersji GA i może pomóc odblokować użycie Podmana w systemach CI/CD w chmurze, na WSL2 w systemie Windows, pod Docker Desktop na macOS i (oczywiście) w RHEL 6, 7 i 8. Możesz użyć obrazu kontenera Podmana, aby pomóc w tworzeniu i uruchamianiu innych obrazów kontenera.

Domyślnie weryfikuj podpisy obrazów kontenerów — w RHEL 8.5 użytkownicy mogą bez obaw pobierać obrazy kontenerów. RHEL 8.5 sprawdza podpisy obrazów kontenerów, aby upewnić się, czy faktycznie pochodzą one z Red Hat i nie zostały zmodyfikowane ani zmanipulowane.

Native OverlayFS jako użytkownik kontenera bez rootowania — RHEL 8.5 oferuje lepszą wydajność podczas budowania i uruchamiania kontenerów bez rootowania, z natywną obsługą OverlayFS.

RHEL 8.5: Łatwiejsze zarządzanie i wdrażanie

Nadal koncentrujemy się na sposobach uproszczenia i usprawnienia zarządzania i wdrażania RHEL. W RHEL 8.5 wprowadzamy szereg narzędzi do automatyzacji i zarządzania, które automatyzują ręczne zadania, standaryzują wdrażanie na dużą skalę i upraszczają codzienną administrację ich systemami.

Ulepszone metryki wydajności konsoli internetowej — mogą pomóc w identyfikacji problemów z wydajnością. Niezależnie od tego, czy chcesz zidentyfikować problemy z wydajnością procesora, dysku lub sieci, rozszerzone metryki dostępne w konsoli internetowej RHEL 8.5 mogą Ci w tym pomóc. Ponadto będziesz mógł łatwiej eksportować swoje metryki na serwer Grafana.

Moduł Ansible do zarządzania sprzętem – Dzięki RHEL 8.5 możesz używać Ansible do zarządzania ustawieniami inteligentnego interfejsu zarządzania platformą (IPMI) dla takich rzeczy, jak stan zasilania systemu i kolejność rozruchu urządzeń.

Role systemowe dla VPN i Postfix — możesz skrócić czas potrzebny do skonfigurowania VPN i Postfix za pomocą ról systemowych.

Częścią zarządzania systemami jest zajmowanie się bezpieczeństwem i zgodnością z polityką. W tym celu RHEL 8.5 oferuje szereg funkcji, które pomogą w zarządzaniu bezpieczeństwem i zgodnością podczas wdrażania nowych systemów lub zarządzania istniejącą infrastrukturą.

Poprawki jądra we wszystkich pobocznych wydaniach Red Hat Enterprise Linux — Poprawki jądra są teraz również dostępne dla pobocznych wydań RHEL z możliwością dostępu do poprawek jądra przez okres sześciu miesięcy po wydaniu określonego jądra. Oznacza to większą elastyczność dla klientów, którzy starają się zachować bezpieczeństwo w swoich systemach RHEL poprzez stosowanie krytycznych i ważnych poprawek bezpieczeństwa bez ponownego uruchamiania.

Zarządzanie poprawkami jądra za pomocą konsoli internetowej — możesz zarządzać poprawkami na żywo jądra z poziomu konsoli internetowej RHEL, aby zmniejszyć złożoność wykonywania krytycznej konserwacji. Ta nowa funkcja zapewnia uproszczony interfejs do stosowania aktualizacji jądra bez konieczności ponownego uruchamiania.

Zaawansowane rejestrowanie demona usług bezpieczeństwa systemu (SSSD) — dostęp do ulepszonych dzienników uwierzytelniania użytkowników SSSD, w tym takich szczegółów, jak czas do zakończenia, błędy, przepływ uwierzytelniania i konfiguracja. To rozszerzenie obejmuje funkcje wyszukiwania, dzięki czemu administratorzy mogą łatwiej analizować problemy z wydajnością lub konfiguracją w ramach infrastruktury uwierzytelniania użytkowników.

Network Time Security (NTS) dla Network Time Protocol (NTP) — zastosuj standard NTS, który zapewnia uwierzytelnianie kryptograficzne serwerów NTP. Uwierzytelnianie to pomaga zapobiegać atakom typu man-in-the-middle, które mogą zagrozić krytycznym usługom pomiaru czasu.

Klienci korzystający z Microsoft SQL Server na RHEL zobaczą szereg ulepszeń, które pomogą w bardziej wydajnej konfiguracji, zarządzaniu i obsłudze RHEL.

Rola systemowa RHEL dla Microsoft SQL Server — jest dostępna dla RHEL 8.5. Ta rola systemowa umożliwia administratorom IT i administratorom baz danych szybszą instalację, konfigurację i dostrajanie programu SQL Server w sposób zautomatyzowany.

SQL Server Assessment API for Red Hat Insights — pomaga zapewnić optymalne wrażenia użytkownika dla administratorów systemów i baz danych, dostarczając informacje z Microsoft SQL Server Assessment API. Pomaga w dostarczaniu najlepszych praktyk firmy Microsoft w zakresie oceny konfiguracji programu SQL Server i zapewnia użytkownikom możliwości naprawy problemów wykrytych za pośrednictwem interfejsu API.

RHEL chodzi o uruchamianie aplikacji i infrastruktury. Jako solidna podstawa do tworzenia i uruchamiania aplikacji nowej generacji, RHEL 8.5 zapewnia obsługę OpenJDK 17 i .NET 6.

OpenJDK 17 pozwala programistom korzystać z nowych funkcji Java, jednocześnie poprawiając stabilność istniejących środowisk aplikacji. Warte uwagi funkcje OpenJDK 17 obejmują ulepszony generator liczb pseudolosowych, który jest powszechną podstawą wielu operacji kryptograficznych, typy danych algebraicznych, które upraszczają modelowanie złożonych danych oraz egzekwowanie ścisłej spójności zmiennoprzecinkowej dla lepszej przewidywalności Aplikacje.

OpenJDK 17 jest również dostępny jako kontener RHEL Universal Base Image (UBI), dając zespołom programistów nowe sposoby wypróbowywania i aktualizowania aplikacji oraz używania OpenJDK w potokach CI/CD.

Sercem platformy .NET 6 są ostatnie części planu ujednolicenia platformy .NET, który rozpoczął się od platformy .NET 5.

.NET 6 to wersja długoterminowej pomocy technicznej z wieloma ulepszeniami wydajności. Nowością w .NET 6 jest obsługa języka C# wraz z ulepszoną diagnostyką i kilkoma nowymi interfejsami API, w tym kompresją WebSocket i uproszczoną kryptografią.

Obrazy systemu można pobrać z naszego portalu

 

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.