Internet

Menadżery połączenia sieciowego

Ostatnia aktualizacja: 19 kwietnia 2022, 16:28

Ceni
Ceni
Domyślny, konsolowy menadżer połączeń sieciowych dla systemu aptosid. Zarządza połączeniami przewodowymi Ethernet i bezprzewodowymi Wi-fi, obsługuje szyfrowanie WEP i WPA.

cnetworkmanager
Cnetworkmanager
Konsolowa nakładka na menadżera połączeń sieciowych Network Manager. Obsługuje połączenia przewodowe Ethernet oraz bezprzewodowe Wi-fi.

dhcpcd
Dhcpcd-gui
Mały widżet wyświetlający informacje o aktywnych połączeniach sieciowych w obszarze powiadamiania panelu. Jest nakładką graficzną na dhcpcd i współpracuje z WPA_supplicant. Działa w środowiskach opartych na bibliotekach GTK+.

ifupdown
Ifupdown
Ifupdown jest zestawem narzędzi wysokiego poziomu do konfiguracji interfejsów sieciowych. W jego skład wchodzą pakiety ifup oraz ifdown.

ip
Iproute2
Iproute2 jest zestawem narzędzi do konfiguracji interfejsów sieciowych. Z założenia program ma zastąpić starsze, lecz ciągle jeszcze używane narzędzia ifconfig oraz route.

knemo
KNemo
KNemo jest małym widżetem wyświetlającym informacje o aktywnych połączeniach sieciowych w obszarze powiadamiania panelu. Działa w środowisku KDE.

knetwork manager
KNetwork Manager
Nakładka na menadżera połączeń sieciowych Network Manager dla środowiska graficznego KDE. Posiada te same funkcje co jego pierwowzór.

netapplet
Netapplet
Aplet obszaru powiadomienia dla środowiska GNOME służący do zarządzania sieciami Ethernet oraz Wi-fi.

netenv
Netenv
Prosty menadżer połączeń sieciowych działający w konsoli tekstowej.

 


network-config
Network-config
Prosty menadżer połączeń sieciowych działający w środowisku graficznym i konsoli tekstowej. Obsługuje połączenia Ethernet oraz bezprzewodowe Wi-fi. Wymaga bibliotek GTK+.

network-connector
Network Connector
Menadżer połączeń sieciowych dystrybucji Elive. Pozwala na podłączenie do sieci Ethernet, Wi-fi i VPN.

network manager
Network Manager
Menadżer połączeń sieciowych dla środowisk graficznych pracujących na bibliotekach GTK+. Obsługuje sieci Ethernet, Wi-fi, VPN, komórkowe WWAN, wdzwaniane PPPoE oraz szyfrowanie WPA i WPA2. Zawiera zasadniczy program oraz aplet panelu pulpitu. Możliwe jest również zarządzanie siecią za pomocą konsolowej wersji programu „nmcli”.

onlitor
Onlitor
Program do zarządzania mobilnym modemem (głównie Huawei na USB) w telefonii komórkowej dla różnych dystrybucji Linuksowych. Pozwala na zarządzanie kontem, monitorowanie zużytego transferu, sprawdzanie siły zasięgu, obsługę wiadomości tekstowych oraz wysyłanie kodów USSD. Wymaga pakietów „gammu” i „zenity”.

pppoe
PPPoE
Protokół PPP umożliwia dostęp do sieci m.in za pomocą modemów wdzwanianych, również w technologii ADSL (Point-to-Point_Protocol_over_ATM – PPPoA). Dla środowiska KDE dostępna jest nakładka na demona PPPD – KPPP. Dla wygodnej konfiguracji połączenia możesz użyć pakietu pppoeconf.

ubudsl
UbuDSL
Program do konfiguracji połączenia sieciowego działającego w technologii ADSL dla dystrybucji Ubuntu. Obsługuje modemy podłączone za pośrednictwem portu USB.

umtsmon
UMTSmon
Mały program do zarządzania bezprzewodowymi kartami sieciowymi WWAN (sieci komórkowe). Obsługuje technologię GPRS, EDGE, WCDMA, UMTS, HSDPA oraz kody PIN i wybór operatora.

wicd
Wicd
Menadżer połączeń sieciowych działający w każdym środowisku graficznym oraz konsoli tekstowej. Obsługuje sieci Ethernet, Wi-fi oraz szyfrowanie WEP, WPA i WPA2.

wireless tools
Wireless-tools
Zestaw narzędzi do zarządzania bezprzewodowymi urządzeniami sieciowymi. W skład pakietu wchodzą programy : iwconfig, iwevent, iwgetid, iwlist, iwpriv oraz iwspy.

wpa-gui
WPA_suplicant
Program do zarządzania sieciami bezprzewodowymi Wi-fi, obsługuje szyfrowanie WEP, WPA, WPA2 i EAP. Program jest dostępny dla platformy Linux, BSD i Windows. Działa w trybie graficznym i konsoli tekstowej. Wymaga bibliotek Qt.

 

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

2 komentarze do “Menadżery połączenia sieciowego

  • Onlitor nie jest i nigdy nie był programem do konfiguracji połączenia sieciowego przy użyciu modemu. On był i jest do zarządzania modemem (SMS, USSD, moc sygnału itd.). Z tego co widzę nie jest już tylko dla użytkowników Play, tylko dla różnych sieci.

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.