Netrunner 21.01

Netrunner
Została wydana nowa wersja dystrybucji Netrunner 21.02 „XOXO”.

Netrunner jest dystrybucją Linux bazującą bezpośrednio na Debianie z gałęzi stabilnej. System oferuje lekko zmodyfikowany pulpit KDE, zestaw dodatkowych aplikacji, kodeki multimedialne, wtyczki Java i Flash. Netrunner skierowany jest głównie do osób, które potrzebują systemu operacyjnego działającego „out-of-the box”.

Netrunner 21.01 został oparty o pakiety z repozytoriów Debiana stabilnego 10.7 „Buster”.

Najważniejsze zmiany w tym wydaniu obejmują aktualizację pakietów i poprawki błędów.
Linux kernel został zaktualizowany do wersji 5.9.15.

Dzięki aktywowanemu repozytorium Debian Buster Backports zapewniona jest aktualizacja firmware dla układów Wi-Fi i Ethernet, a także ulepszone sterowniki drukarek, aby umożliwić bardziej nowoczesną obsługę sprzętu.
Firefox-ESR i Thunderbird zostały zaktualizowane do najnowszych stabilnych wersji LTS (obsługiwane długoterminowo), które otrzymują regularne aktualizacje zabezpieczeń zapewniane przez Debiana.
Netrunner zachowuje swój wygląd i styl z poprzedniej wersji, oparty na dekoracji okna Breeze i czerwonym kolorze kursora.

Obecni użytkownicy Netrunner 20.01 mogą normalnie zaktualizować swój system, aby uzyskać te same wersje aplikacji, co w 21.01. Aby zaktualizować jądro i oprogramowanie firmware, musisz aktywować repozytoria Debian Buster Backports w menedżerze pakietów Synaptic i zainstalować pakiety linux-image-amd64 i firmware-linux z tego źródła.

Obraz płyty iso dla architektury 64 bitowej można pobrać z naszego portalu

 

Powiązane wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

6 + 1 =