Programy

Narzędzia do tworzenia testów i ankiet online dla uczniów

Ostatnia aktualizacja: 6 listopada 2023, 19:32

Nauczyciele coraz częściej wykorzystują w swojej pracy różnego rodzaju narzędzia do tworzenia testów i ankiet. Dzięki nim możliwe jest szybkie i łatwe sprawdzenie wiedzy uczniów. Dziś wybór takich narzędzi jest naprawdę bardzo szeroki. Różnią się od siebie m.in. funkcjonalnością czy interfejsem. Ważne jest, aby wybór narzędzia nie był przypadkowy. Program powinien spełniać oczekiwania zarówno nauczyciela, jak i ucznia. Warto zatem poznać kilka takich narzędzi, które aktualnie cieszą się sporą popularnością.

Kahoot

Kahoot to narzędzie, które aktualnie cieszy się naprawdę dużą popularnością wśród nauczycieli. Pozwala na tworzenie i przeprowadzanie interaktywnych quizów, a także umożliwia prowadzenie dyskusji. Co ważne, jest to narzędzie bardzo proste w obsłudze, co także ma wpływ na jego dużą popularność. Po każdym quizie nauczyciel widzi wyniki uczniów i może je pobrać w postaci arkusza kalkulacyjnego. Dużą zaletą Kahoot jest z pewnością także niemała baza gotowych quizów, które wykorzystać można w trakcie zajęć. Z narzędzia korzystać można zarówno na komputerze, jak i na urządzeniach mobilnych.

Quizizz

Drugim często wykorzystywanym narzędziem jest Quizizz. Umożliwia tworzenie i przeprowadzanie quizów. Tak jak Kahoot, także i Quizizz działa na komputerach i urządzeniach mobilnych. Co w szczególności wyróżnia to narzędzie? Bardzo prosta obsługa, interesujący interfejs, a także ciekawe grafiki, które można wykorzystać do tworzenia quizów. Wszystko to sprawia, że rozwiązywanie testów stworzonych za pomocą Quizizz sprawia dużą przyjemność.

Quizlet

Narzędzie Quizlet idealnie sprawdza się w nauce języków obcych, a zwłaszcza słówek. Aplikacja służy bowiem do tworzenia fiszek online. Narzędzie pozwala na korzystanie z już gotowych zestawów takich fiszek lub na tworzenie własnych. Możliwe jest uczenie się zestawów na cztery różne sposoby. Ciekawym rozwiązaniem jest wykonywanie ćwiczeń w formie gry wygenerowanej ze stworzonego zestawu.

Learning Apps

Narzędzie służy do tworzenia prostych aplikacji edukacyjnych. Pozwala na tworzenie klas, udostępnianie uczniom własnych aplikacji, a także na monitorowanie działań uczniów. Learning Apps wyróżnia się bardzo dużym wyborem interaktywnych gier i zabaw edukacyjnych. Mowa tu przede wszystkim o testach, quizach, krzyżówkach czy zabawach słownych i pamięciowych.

Czym się kierować, wybierając narzędzie do tworzenia testów i ankiet dla uczniów?

Wybór narzędzi do tworzenia testów i ankiet jest szeroki. Tym bardziej że wymienione programy to nie wszystkie, z jakich nauczyciele mogą dziś korzystać. Na co zatem zwrócić uwagę, wybierając konkretną aplikację? Najważniejsze, aby narzędzie pozwalało na wygodne tworzenie nowych testów i quizów. Poza tym istotne jest, aby było proste w obsłudze także dla uczniów. Uwagę zwrócić należy także na dodatkowe funkcje, jakie aplikacja oferuje. Innymi słowy, ważne jest, aby pozwalała na tworzenie naprawdę ciekawych i atrakcyjnych dla uczniów testów i ankiet.

Same narzędzia to jednak nie wszystko. Nie mniej istotne jest także to, na jakim sprzęcie się z nich korzysta. Powinien być to szybki i wydajny laptop. Znakomitym rozwiązaniem będzie MacBook dla nauczyciela. Warto dodać, że marka Apple przygotowała specjalną serię laptopów dla nauczycieli, a zakup nowego sprzętu sfinansować można bonem nauczycielskim.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.