Manjaro Linux 22.0

Philip Müller poinformował o wydaniu Manjaro Linux 22.0 „Sikaris”.

Manjaro Linux to dystrybucja typu Live zbudowana na Arch Linux i skierowana do użytkowników komputerów osobistych. Manjaro Linux oferowane jest w wersjach z pulpitami Xfce, KDE i GNOME.

Po 6 miesiącach ciężkiej pracy zespół Manjaro Linux ogłosił wydanie Manjaro Linux 22.0 „Sikaris” jako najnowszej wersji dystrybucji opartej na Arch Linux.

Manjaro Linux 22.0 „Sikaris” działa na jądrze Linux 6.1, zapewniając najlepszą możliwą obsługę sprzętu i zawiera środowisko graficzne Xfce 4.18 dla głównego wydanie.

Wersje KDE Plasma i GNOME otrzymały aktualizację środowiska graficznego KDE Plasma 5.26.4, której towarzyszą niedawno wydane pakiety oprogramowania KDE Frameworks 5.101 i KDE Gear 22.12, zapewniające najlepsze możliwe wrażenia z Plazmy, a także najnowszy pulpit GNOME 43.2, który wygląda wspaniale dzięki ciemnemu motywowi i stacji dokującej u dołu ekranu.

Edycja GNOME otrzymała kilka pakietów zawierających kolory akcentów, motyw ekranu logowania, kolory folderów i motyw Qt. W tym wydaniu zaktualizowano także własną aplikację Layouts Switcher, która umożliwia teraz tworzenie własnych dynamicznych tapet.

Nowe brazy ISO są przeznaczone do nowych instalacji, ponieważ Manjaro Linux to dystrybucja w wersji ciągłej, w której instalujesz raz i otrzymujesz aktualizacje na zawsze. Obecni użytkownicy muszą tylko uruchomić polecenie:
sudo pacman -Syu
w emulatorze terminala, aby zaktualizować swoje instalacje Manjaro.

Manjaro Linux zapewnia również edycje Community ze środowiskami graficznymi Cinnamon, MATE i Budgie, a także z menedżerami okien kafelkowych i3 i Sway.

Nowe obrazy systemu dla maszyn 64 bitowych można pobrać z naszego portalu

 

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.