Mageia 6.1

Mageia
Donald Stewart poinformował o wydaniu nowej wersji Mageia 6.1.

Mageia (z języka greckiego: magia) jest forkiem dystrybucji Mandriva. Została stworzona w 2010 roku i rozwijana jest przez organizację non-profit składającą się z byłych pracowników firmy Mandriva oraz społeczności zgromadzonej wokół projektu.

To wydanie przynosi aktualizacje i usprawnienia, dając użytkownikom jądro obsługujące sprzęt wydany po Mageia 6. Nowe instalacje skorzystają z wielu aktualizacji, które będą w pełni dostępne przez aktualne systemy Mageia. Jeśli aktualnie korzystasz z aktualnego systemu Mageia 6, nie ma potrzeby ponownego instalowania Mageia 6.1, ponieważ będziesz już uruchamiał te same pakiety.

To wydanie jest dostępne tylko z nośnikami Live, tj. Plazma, GNOME i Xfce 64 bit oraz Xfce 32 bit. Dostępny jest również nośnik instalacji sieciowej dla użytkowników, którzy chcą bardziej szczegółowej kontroli nad instalacją.

Najważniejsze zmiany w tym wydaniu obejmują m.in.:
– Firefox 60.2
– Chromium 68
– LibreOffice 5.3.7.2
– Plasma 5.12.2
– GNOME 3.24.3
– Xfce 4.12.0
– VLC 3.0.2
– Kernel 4.14.70

Obrazy systemu Live oraz Install dla maszyn i586 oraz x86_ 64 można pobrać z naszego portalu

 

Powiązane wpisy

One thought on “Mageia 6.1

  • 06/04/2019 at 10:09 pm
    Permalink

    Uaktualniłem Mageia 5.1 do Mageia 6.1 i okazało sie to totalną porażką. Poczta K-mail zawiesza się, przeglądarka Firefox toporna i trudniejsza w konfigurowaniu własnych ustawień. Dla mnie system operacyjny powinien być tak dopracowany abym jako „zwykły zjadacz chleba” mógł go zainstalować i bez problemów użytkować, a nie bawić się w informatyka. To ma być dla mnie narzedzie, a nie krzyżówka do rozwiązywania problemów instalacyjnych systemu.

    Reply

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *