Mageia 5.1

Mageia
Donald Stewart poinformował o wydaniu nowej wersji Mageia 5.1.

Mageia (z języka greckiego: magia) jest forkiem dystrybucji Mandriva. Została stworzona w 2010 roku i rozwijana jest przez organizację non-profit składającą się z byłych pracowników firmy Mandriva oraz społeczności zgromadzonej wokół projektu.

To wydanie, tak jak Mageia 4.1 w stosunku do wersji 4, jest respinem obrazów iso live/install Mageia 5, bazującym na pakietach z repozytoriów Mageia 5 i zawierającym wszystkie aktualizacje od czasu poprzedniego wydania.

Zalecana jest aktualizacja Mageia 4 do aktualnej wersji 5.x, za pośrednictwem nowych nośników iso. Nie jest wymagana re-instalacja systemu, jeśli używasz Mageia 5. Wystarczy zainstalować wszystkie dostępne aktualizacje, za pomocą menadżera pakietów.

Mageia 5.1 dostarcza wiele aktualizacji pakietów, wliczając w to LibreOffice 4.4.7, Linux kernel 4.4.32, KDE4 4.14.5, GNOME 3.14.3.

Ważną zmianą w wydaniu 5.1 jest dodana możliwość instalacji systemu na nośnikach NVM Express (NVMe)/Non-Volatile Memory Host Controller Interface Specification (NVMHCI).

Mageia 5.x będzie otrzymywała wsparcie techniczne do 3 miesięcy po wydaniu Mageia 6.

Obrazy systemu Live oraz Install dla maszyn i586 oraz x86_ 64 można pobrać z naszego portalu

 

Powiązane wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *