Świat

LXQt 2.0

Została wydana nowa wersja środowiska graficznego LXQt 2.0 jako kamień milowy, która dostarcza obsługę Qt 6 oraz poprawia obsługę protokołu wyświetlania Wayland w większej liczbie komponentów.

LXQt 2.0 dodaje obsługę Waylanda dla większej liczby komponentów, takich jak moduł pulpitu menedżera plików PCManFM-Qt, LXQt Runner i powiadomienia na pulpicie LXQt. LXQt Panel obsługuje również Wayland do pozycjonowania panelu za pomocą „protokołu powłoki warstwy”. Kompozytory Wayland obsługujące „protokół powłoki warstwy” obejmują: LabWC, Wayfire, kwin_wayland, Hyprland, Sway i inne.

LXQt 2.0 jest w pełni przeniesiony do najnowszej platformy aplikacji Qt 6, aby zapewnić użytkownikom bardziej nowoczesny interfejs użytkownika. Nie oznacza to jednak, że aplikacje oparte na Qt 5 nie są obsługiwane. W tej wersji wprowadzono także nowe domyślne menu aplikacji dla panelu LXQt o nazwie Fancy Menu, zawierające „Ulubione”, „Wszystkie aplikacje” i ulepszone wyszukiwanie.

Twórcy LXQt mają pewność, że następna główna wersja, LXQt 2.1, będzie w pełni kompatybilna z Waylandem. Komponenty, które należy przenieść do Wayland, obejmują ScreenGrab, globalne skróty LXQt, pasek zadań i wskaźnik klawiatury LXQt Panel, niektóre ustawienia wejściowe oraz ustawienia monitora, przycisku zasilania i blokady ekranu.

QTerminal to jedyna aplikacja, której port Qt6 zostanie wydany osobno, napotkano komplikacje w związku z usunięciem starszych kodowań w Qt6.

Źródło: lxqt-project.org/release/2024/04/15/release-lxqt-2-0-0/

Click to rate this post!
[Total: 2 Average: 5]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.