Świat

LXQt 1.3

Została wydana nowa wersja LXQt 1.3

LXQt – lekkie środowisko graficzne bazujące na framworku Qt, zostało dzisiaj zaktualizowane do wersji 1.3, która wprowadza różne ulepszenia do menedżera plików, panelu, terminala i przeglądarki obrazów.

Wydanie LXQt 1.3 jest nadal oparte na frameworku aplikacji open source Qt 5.15 LTS. Dostarcza aktualizację menedżera plików PCManFM-Qt, umożliwiając użytkownikom wyłączenie płynnego przewijania w menedżerze plików i jego bibliotece dla wszystkich trybów widoku, poprawia obsługę plików o zerowym rozmiarze, a także obsługę ustawiania reguł menedżera okien w kompozytorze Wayland.

Sesja LXQt została również zaktualizowana, aby obsługiwać procps-ng 4.0.0 i nowsze, zaimplementować lepszą metodę wykrywania menedżera okien i zasobnika systemowego oraz poprawić obsługę Waylanda poprzez wyłączenie połączeń potencjalnie powodujących awarię.

LXQt 1.3 aktualizuje również emulator terminala QTerminal, aby poprawić położenie menu kontekstowego podczas pracy pod Waylandem i naprawić przełączanie ciemnych i jasnych schematów kolorów.

Poza tym panel LXQt jest teraz dostarczany z domyślnie włączoną wtyczką DOM, a przeglądarka obrazów LXImage Qt zawiera teraz ikonę aplikacji w formacie SVG.

Programiści LXQt rozpoczęli również portowanie środowiska graficznego do najnowszej wersji platformy Qt 6, twierdząc, że jest ona już użyteczna w gałęziach WIP, ale nie mogła zostać wydana z powodu braku stabilnej wersji KDE Frameworks 6.

Źródło: github.com/lxqt/lxqt/releases/tag/1.3.0

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.