Linux Mint 14.1 Nadia

Linux Mint
Clement Lefebvre poinformował o wydaniu aktualizacji Linux Mint „Nadia” oznaczonej numerem 14.1

Linux Mint jest systemem bazującym na Ubuntu z domyślnie zainstalowanymi nie-wolnymi kodekami i sterownikami, dzięki którym początkujący użytkownik nie ma problemu z odtworzeniem popularnych plików audio i wideo. Cykl wydawniczy Minta uzależniony jest od wydań Ubuntu a nowe wersje systemu ukazują się około 1-2 miesiące po oficjalnej premierze Ubuntu.

Jeśli używasz Linux Mint 14 nie musisz przeinstalowywać systemu za pomocą nowych nośników iso.

Zaktualizowane obrazy Nadii dostarczają kilku istotnych zmian:

1. Wysokie zużycie CPU, niska wydajność GPU – było to spowodowane „wyścigiem” pomiędzy ‚Plymouth’ a ‚Xorg’ i dotyczy w szczególności właścicieli kart Intela. Zamiast używać sterowników Intel, Xorg wybierał “modesetting” lub “fbdev” na chybił-trafił. Desktop był wtedy renderowany przez CPU a nie przez GPU przy użyciu programu renderującego LLVMPIPE. Problem ten został rozwiązany w MDM 1.0.8, który dostępy jest w podstawowych repozytoriach Nadia oraz repozytoriach backports Maya.

2. Błąd z DNS, połączenie internetowe nie działa na wirtualnych maszynach – Linux Mint używa teraz OpenDNS jako zastępstwo (awaryjnie) dla DNS. Jeśli system nie będzie w stanie połączyć się z serwerem DNS, zostanie połączony przez OpenDNS. Gwarantuje to lepsze połączenie na wirtualnych maszynach.

3. Błąd instalatora podczas instalacji ‚grub-efi’ – problem został naprawiony i można teraz zainstalować pakiet ‚grub-efi’ na maszynach posiadających EFI.

Obrazy płyt Linux Mint dla maszyn 32 i 64 bitowych gotowe są do pobrania

 

Linux Mint 14

 

Zobacz również :
Instalacja dystrybucji Linux Mint
Aktualizacja Linux Mint
Aktualizacja Linux Mint do nowszej wersji systemu
Repozytoria Linux Mint / Linux Mint Debian Editon

 

Powiązane wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *