Aktualności

LibreELEC 11.0.0

Została wydana nowa wersja LibreELEC 11.0.0 „Nexus”.

LibreELEC to niezależna dystrybucja Linux, która powstała na bazie OpenELEC. System umożliwia przekształcenie komputera domowego oraz innych urządzeń w centrum multimedialne.

Nowa stabilna wersja LibreELEC 11 zawiera Kodi (Nexus) v20.0.

Wraz z nowym cyklem wydawniczym dodano obraz Generic-Legacy obsługujący karty nVidia, dodatek do przeglądarki Chrome, oraz starszy sprzęt. Przywrócono również obsługę starszych urządzeń Amlogic (S905, S905X/D, S912).

Instalacje LibreELEC 10.0 nie będą automatycznie aktualizowane, ale można je zaktualizować ręcznie. Starsze instalacje LibreELEC muszą wykonać czystą instalację ze względu na zmiany w Pythonie 3 od czasu Kodi v19.

Obraz Generic obsługuje teraz ten sam stos graficzny GBM/V4L2, który jest od dawna używany na platformach ARM. Obsługuje HDR z najnowszymi procesorami graficznymi AMD i Intel. Dodano obraz Generic-Legacy, który obsługuje starszy stos graficzny X11 używany w LE v7-v10.

Wsparcie dla płyty Orange Pi 3 LTS jest nadal „w toku”.

Wznowiono obsługę urządzeń Amlogic S905, S905X/D i S912. Odtwarzanie i wyszukiwanie H264 jest solidne. Odtwarzanie HEVC jest w porządku, a wyszukiwanie ostatnio poprawiło się z 2/10 do może 7/10. HDR współpracuje z mediami HEVC/VP9 na urządzeniach S905X/D i S912. Wielokanałowy dźwięk PCM i Pass-Through działa na HDMI. W przypadku typowych kolekcji multimediów zorientowanych na 1080p obraz AMLGX jest całkiem dobry i zapewnia dostęp do najnowszej wersji Kodi i kompatybilnych dodatków. Obraz AMLGX nie jest doskonały, ale koszt utrzymania jest wysoki, a aktualizacje starego sprzętu są bardziej atrakcyjne dla użytkowników niż zakup nowego.

Dodatki DVB są obecnie dezaktywowane. Urządzenia cyfrowe i TBS obecnie nie obsługują najnowszych jąder. Jeśli potrzebujesz wsparcia dla tych urządzeń, pozostań przy LibreELEC 10.

Obrazy instalacyjne LibreELEC dla różnych urządzeń można pobrać z naszego portalu.

 

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Jeden komentarz do “LibreELEC 11.0.0

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.