LibreELEC 10.0.0

Ostatnia aktualizacja: 29th kwiecień 2022, 11:08 pm

Została wydana nowa wersja LibreELEC 10.0.0 „Matrix”.

LibreELEC to niezależna dystrybucja Linux, która powstała na bazie OpenELEC. System umożliwia przekształcenie komputera domowego oraz innych urządzeń w centrum multimedialne.

Nowa wersja LibreELEC 10.0.0 zawiera preinstalowane Kodi (Matrix) v19.1. Użytkownicy LibreELEC 10 Beta lub RC1 otrzymają automatyczną aktualizację do wersji finalnej. Konfiguracje LibreELEC 9.2 nie zostaną automatycznie zaktualizowane, konieczna będzie ręczna aktualizacja.

LibreELEC 10 dostarcza stabilne i dobrze działające wersje dla urządzeń Allwinner, Generic i Rockchip. RPi4 jest również wspierane, ale baza kodu jest raczej nowa, więc nie jest jeszcze dopracowana.

Pomimo długiego okresu rozwoju, nadal istnieje poważny błąd. Podczas korzystania z profili dodatek do ustawień LibreELEC może ulec awarii podczas przełączania do innego profilu. Problem jest znany, ale obecnie nie mamy na niego rozwiązania. Jeśli więc polegasz na profilach, nie możesz prawidłowo używać LibreELEC 10.

Nie ma wersji Raspberry Pi 0-3 dla LE10.0. Sterowniki graficzne RPi wciąż są w trakcie przepisywania, dodatkowo obecny rozwój koncentruje się na RPi 4.
Wsparcie dla RPi0-1 zostało usunięte, jest mało prawdopodobne, aby powróciło, sterowniki dla RPi2 i 3 nie są jeszcze kompletne i stabilne.

Inaczej wygląda sytuacja w przypadku RPi 4. Jest wiele rzeczy, które działają poprawnie, ale pamiętaj, że to wciąż nowość. Nadal możliwe są mało prawdopodobne błędy. Ogólnie rzecz biorąc, aktualna wersja nadaje się do użytku.

Obrazy instalacyjne LibreELEC dla różnych urządzeń można pobrać z naszego portalu.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.