Biuro

Przeglądarki e-komiksów

Ostatnia aktualizacja: 18 kwietnia 2022, 22:25

Calibre
Calibre
Calibre to program do przeglądania, organizowania i konwersji cyfrowych książek. Dzięki niemu możesz również utworzyć własne ebooki z treści wpisów kanałów RSS (posiada wbudowany czytnik). Obsługuje formaty PDF, RTF, ePub, FB2, LIT, MOBI, PDB, TXT, PRC, ODT, HTML, CBR, CBZ i LRS.
Program dostępny dla platformy Linux, Mac OSX i Windows.

cbrPager
cbrPager
Mały i prosty program do przeglądania e-komiksów w formacie CBR i CBZ oraz innych skompresowanych za pomocą RAR. Posiada wygodny panel do obsługi obrazów oraz możliwość wyświetlania plików JPG, GIF i PNG.

cbviewer
cbviewer
Wieloplatformowa, mała i prosta przeglądarka archiwów komiksów. Napisana w języku Java. Oferuje prosty panel umożliwiający nawigację. Obsługuje formaty plików ZIP, RAR, CBZ i CBR.

Comical
Comical
Wieloplatformowa przeglądarka komiksów przeznaczona dla platformy Linux, Mac OSX i Windows. Obsługuje formaty CBR i CBZ oraz JPEG, PNG, GIF i TIFF. Napisana w języku C++, wymaga wx Widgets. Projekt nie rozwijany od 2006 roku.

Comix
Comix
Comix jest przeglądarką obrazów napisaną w Pythonie i używającą bibliotek GTK+. Głównym przeznaczeniem programu jest możliwość wyświetlania zawartości spakowanych archiwów z komiksami. Obsługuje formaty CBZ, CBR, CBT, ZIP, RAR, TAR.BZ2, TAR.GZ, GZIP, BZIP2 oraz pliki graficzne JPEG, PNG, TIFF, GIF, BMP, ICO, XPM i XBM. Posiada opcję otwierania plików w trybie pełnego ekranu, autodopasowania do wielkości ekranu, obrotu i odbicia, konwersji formatu archiwum, dostosowania interfejsu i nie tylko. Program dostępny dla systemu Linux i BSD.

Evince
Evince
Evine jest przeglądarką dokumentów przeznaczoną dla środowiska GNOME. Powstała na bazie kodu GPdf i obsługuje formaty : PDF, PostScript, TIFF, DVI, DjVu, XPS oraz archiwum z komiksami : CBZ, CBR, CB7 i CBT. Program dostępny jest na platformę Linux, BSD, Solaris, Unix i Windows.

Okular
Okular
Przeglądarka dokumentów bazująca na Kpdf przeznaczona dla środowiska KDE 4.x. Posiada wsparcie dla formatów : PDF, PostScript, TIFF, CHM, DjVu, DVI, XPS, ODF, FB2, EPUB, Plucker, Mobipocket, archiwum z komiksami CBZ, CBR, CB7, CBT i CBA. Pozwala na tworzenie przypisów, zaznaczanie fragmentów strony, przenoszenie tekstu do pliku tekstowego, kopiowanie tekstu i obrazów do schowka systemowego. Program dostępny dla Linux, Mac OSX, BSD i Windows.

Omaque
Omaque
Prosta przeglądarka e-komiksów napisana w języku Ruby. Bazuje na programie Okular i przeznaczona jest dla środowiska KDE 4. Obsługuje formaty plików : ZIP, RAR, CBR, CBZ i PDF.

QComicBook
QComicBook
Przeglądarka komiksów oferująca m.in. pełnoekranowy i dwustronny tryb wyświetlania, dopasowanie do wielkości okna, obsługę zakładek oraz nawigację za pomocą myszy i klawiatury. Wspiera formaty CBR, CBZ i podobne, obrazy JPEG, PNG, XPM, GIF i BMP. Program został napisany w języku C++ i wymaga bibliotek Qt.

YECReader
YECReader
Yet Another Comic Reader to wieloplatformowa przeglądarka komiksów działająca na bibliotekach Qt. Oferuje trzy różne animowane tryby wyświetlania plików, tryb pełnego ekranu, autodopasowanie, obrót, zapis bieżącej strony, obsługę za pomocą myszy i klawiatury i nie tylko. Wspiera formaty archiwów CBR, CBZ, RAR, ZIP oraz plików graficznych JPEG, GIF, PNG i TIFF. Program dostępny dla platformy Linux (32 i 64 bity), Mac OSX i Windows.

 

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.