Kali Linux 1.0.4

Reklama na Linuxiarze.pl

 

 

Kali Linux
Devon Kearns poinformował o wydaniu Kali Linux 1.0.4.

Kali Linux to specjalistyczna dystrybucja Linuksa służąca do przeprowadzania testów bezpieczeństwa i łamania zabezpieczeń. Jest to kontynuacja/nowa wersja projektu Back|Track. System został zbudowany na Debianie z gałęzi stabilnej „Wheezy”.

Trzymając się tradycji, deweloperzy Kali Linux wydali nawą wersję swojego systemu podczas dorocznych konferencji Black Hat oraz DEF CON. Kali 1.0.4 dostarcza przede wszystkim:
– dużą ilość aktualizacji i poprawek
– nowe narzędzia: Winexe, Pass the Hash Toolkit, enum4linux, RegRipper, rfcat, Unicornscan, jSQL, JD-GUI, Ubertooth, Ghost Phisher, Uniscan, Arachni oraz Bully

Kali Linux dostępny jest dla maszyn i686, amd64, armel, armhf, Raspberry Pi, Chromebook, SS808 oraz Odroid U2. Ilość wspieranego sprzętu została powiększona o kolejne: BeagleBone Black, CuBox i Efika MX. Domyślnym pulpitem jest GNOME, lecz system dostępny jest również w postaci minimalnego obrazu bez środowiska graficznego. Kali Linux w wersji armel, armhf, Raspberry Pi, Chromebook oraz SS808 wyposażony jest w pulpit Xfce.

Obrazy płyt dla architektury 32 i 64 bitowej gotowe są do pobrania    download

 

Kali Linux

 

 

Opublikowane: 26 / 07 / 2013

2 comments on “Kali Linux 1.0.4
  1. Zapomiałem dodać, że szachy pomimo że prawidłowo zainstalowane nie dziają w żadnej w kali? To jest problemik.

  2. Ogólnie jest łatwy, jednak są problemy typu zainstalowane programy, mimo że bezbłędnie nie działają. VLC nie działa w pełni, w przeglądarce chodzi, ale jako video player juz nie pojawia się jego okno. Podobnie z Software Center najnowsza wersja nie chce działać pod 1.0.4, za to starsza wersja dla Debian 6 chodzi bez problemów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Strefa Linuxiarzy