Aktualności

Icaros Desktop 2.3

Ostatnia aktualizacja: 30 kwietnia 2022, 17:04

Paolo Besser poinformował o wydaniu Icaros Desktop 2.3.

Icaros Desktop Live! to kompletna dystrybucja systemu operacyjnego Aros, przeznaczona dla użytkowników komputerów osobistych (desktop). Aros jest otwartoźródłowym systemem operacyjnym, rozwijanym od 1995 roku, który domyślnie ma być kompatybilny z AmigaOS.

Zmiany w Icaros Desktop 2.3 obejmują m.in.:
– Icaros Desktop 2.3 zawiera kilka perełek, takich jak ALB42 Leu 0.08, mała, ale już dość potężna aplikacja do arkuszy kalkulacyjnych, która może w pewnym stopniu odczytywać pliki z Microsoft Excel i LibreOffice Calc.
– Jeśli korzystasz z aparatów cyfrowych, prawdopodobnie będziesz zadowolony z SilkRAW Domenico Lattanziego, świetnego interfejsu do dcraw opartego na RapaGUI (opracowanego dla nas jakiś czas temu przez Oliviera Tigréata): dzięki tym programom możesz importować i konwertować Pliki obrazów RAW z kilku różnych urządzeń i formatów plików.
– Domenico dostarczył również Amifish, grę w szachy z możliwością dostosowania i skórami.
– Icaros Desktop umożliwia czytanie komiksów za pomocą ComicOn Jörga Renkerta, ale jeśli chcesz stworzyć własną publikację za pomocą AROS … teraz możesz.
– Właściwie nadszedł czas, aby zamieścić „pierwszą próbę AROS do DTP” RNOPublisher autorstwa jPV, tego samego autora świetnego konwertera obrazów RNO Effects. Dzięki RNOPUblisher możesz skomponować własny plik PDF i rozpowszechniać go.
– Icaros Desktop zawsze był „zabawny”: z tego powodu dodaliśmy również kilka nowych niesamowitych gier, zarówno dla kart z przyspieszeniem, jak i nie, np.: Frets-on-Fire CPP, klon Guitar Hero o otwartym kodzie źródłowym, w którym możesz grać za pomocą klawiatury lub lepszego kontrolera USB.
– Magellan i inne komponenty GUI Icaros zostały zaktualizowane, aby środowisko było lepsze. Magellan jest teraz w stanie wykryć nowe typy plików i zaadresować je do odpowiednich narzędzi.
– Zmieniono sposób działania przycisków „Archive” (LHA, ZIP, TAR), aby były bardziej niezawodne.
– Dodano aplikację LilCalendar na starcie Icaros. Umożliwia zapisywanie spotkań i przypomina o nich kilka minut wcześniej. LilCalendar zostanie jednak automatycznie wyłączony w hostowanych wersjach Icaros, ponieważ zarówno Windows, jak i Linux mają już dostępne podobne programy dla użytkownika.
– Icaros Desktop 2.3 zawiera teraz SnapIT, narzędzie do pobierania zdjęć i filmów: zawiera nawet edytor obrazów, aby modyfikować je w locie.
– HostBridge to technologia, która przeszła największe zmiany. Icaros Desktop, w trybie hostowanym, może być teraz używany jako GUI dla systemu operacyjnego hosta. Przy pierwszym uruchomieniu Icaros Desktop w trybie hostowanym, zarówno w systemie Linux, jak i Windows, spróbuje znaleźć wszystkie zainstalowane aplikacje i utworzyć do nich skrót HostBridge.
– Nie potrzebujesz GUI do wykonywania działań. Narzędzia CLI mogą być najszybszym i najłatwiejszym sposobem robienia rzeczy, gdy zrozumiesz ich składnię. Co więcej, większość magii Icaros Desktop wynika z inteligentnego wykorzystania ich w skryptach.
– Aktualizacje i poprawki oprogramowania.

Icaros Live jest oferowany w dwóch wersjach:
– Desktop Light – zawiera tylko system bazowy Aros i kilka podstawowych programów
– Desktop Live! – dodatkowo oferuje szereg aplikacji i narzędzi do codziennego użytku. Wersja ta jest polecana dla początkujących użytkowników tego systemu.

Jak zwykle, Icaros Desktop początkowo będzie dostępny dla betatesterów i klientów przez jakiś czas, po czym zostanie udostępniony wszystkim.

Obrazy iso dla maszyn 32 bitowych można pobrać z naszego portalu

 

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.