Icaros Desktop 2.0

Icaros
Paolo Besser poinformował o wydaniu Icaros Desktop 2.0.

Icaros Desktop Live! to kompletna dystrybucja systemu operacyjnego Aros, przeznaczona dla użytkowników komputerów osobistych (desktop). Aros jest otwartoźródłowym systemem operacyjnym, rozwijanym od 1995 roku, który domyślnie ma być kompatybilny z AmigaOS.

Nowa wersja Icaros Desktop 2.0 ujrzała światło dzienne po 18 miesiącach pracy deweloperów.
Wersja ta dostarcza całkowicie nowy Icaros Desktop, który jest kamieniem milowym w jego krótkiej historii. Projekt zadebiutował 7 lat temu, a od poprzedniego wydania deweloperzy praktycznie zmienili wszystko:
– nowe jądro systemu
– nowy system zarządzania pamięcią TLSF
– nowy graficzny menadżer plików
– nowa wersja Janus-UAE
– nowy system bazowy oraz wszystkie biblioteki AROS
– wszystkie narzędzia zostały zaktualizowane do najnowszych wersji

Wszystkie zmiany zostały wykonane pamiętając o dwóch wytycznych: poprawa stabilności, szybkości działania i responsywności systemu oraz utrzymanie kompatybilności z aplikacjami użytkownika.

Icaros Desktop 2.0 powinien być zainstalowany z dostarczonych nośników (aktualizacja ze starszej wersji nie jest wskazana). Przed instalacją wersji 2.0 wykonaj kopię zapasową swoich danych i wyczyść partycję. Jeśli chcesz przetestować dystrybucję przed instalacją, możesz użyć VMware, VirtualBox lub QEMU, który jest wbudowany w obraz iso.

Icaros Live dostępny jest w dwóch wersjach:
– Desktop Light – zawiera tylko system bazowy Aros i kilka podstawowych programów
– Desktop Live! – dodatkowo oferuje szereg aplikacji i narzędzi do codziennego użytku. Wersja ta jest polecana dla początkujących użytkowników tego systemu.

Obrazy iso dla maszyn 32 bitowych można pobrać z naszego portalu
Obraz iso Desktop Live! wymaga usunięcia rozszerzenia ‚exe’ z nazwy pliku ‚icaros-live.iso.7z.exe’ przed jego rozpakowaniem. Wymagane jest to w przypadku użytkowników systemów Linux i OSX.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *